DAJ CYNK

Play obniża opłaty i przedłuża promocję

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

salon Play

Nowy rok przyniesie kolejne zmiany dotyczące warunków świadczenia usług w roamingu UE. Wymusza to obniżki w cennikach operatorów i po Plusie informację o nowych stawkach podał również Play. Operator przedłużył też promocję dla Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Plus z nowymi stawkami w roamingu UE i promocją dla Wielkiej Brytanii

Zmiany w cennikach operatorów to efekt unijnego rozporządzenia z 6 kwietnia 2022 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Zmiany wchodzą od 1 stycznia 2023 r.

Play poinformował, że w związku z tym obniża opłaty:

  • naliczane po wykorzystaniu limitu GB w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro – nowa cena to 0,01018600 zł za 1 MB, czyli 10,43 zł za GB (1024 MB),
  • za transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,01018600 zł za 1 MB, czyli 10,43 zł za GB (1024 MB),
  • za połączenie odbierane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,01 zł za minutę połączenia.

W związku ze zmianami cen zwiększeniu ulegają limity GB na transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Limity różnią się w zależności od taryfy, a szczegóły przedstawia ten dokument:

Dla formalności Play informuje tez, że klienci, którzy nie akceptują tych zmian, mogą wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Jest na to czas do dnia wejścia zmian w życie. Jeżeli jednak przy podpisywaniu umowy operator przyznał klientowi ulgę, może dochodzić od niego opłaty specjalnej lub kary umownej. Jej wysokość nie przekroczy przyznanej ulgi, a dodatkowo zostanie pomniejszona o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

Warto przypomnieć, że na podstawie tego samego unijnego rozporządzenia z kwietnia 2022 roku Play wprowadził zmiany w cennikach w lipcu 2022, określając np. cenę za połączenie wykonane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro w wysokości 0,12 zł za minutę.

Play przedłuża promocję dla Wielkiej Brytanii

Play podał, że jednocześnie przedłuża okres obowiązywania promocji dla Wielkiej Brytanii do 31 grudnia 2023 r. na podstawie której, w roamingu międzynarodowym w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze obowiązują następujące stawki:

  • minuta połączenia wychodzącego i odebranego – 0,29 zł,
  • SMS/ MMS – 0,29 zł,
  • transmisja danych – 29 zł za GB (naliczanie co 1 kB).

Promocja obejmuje klientów, którzy zawarli umowę po 1 stycznia 2021 roku, w dostępnych wówczas taryfach operatora.

Połączenia międzynarodowe wykonane z Polski do Wielkiej Brytanii rozliczane są tak samo jak połączenia międzynarodowe do krajów w Strefie Euro.

Zobacz: Play się łączy. Będzie nowa oferta
Zobacz: Play znosi irytującą opłatę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu