DAJ CYNK

Play się łączy. Będzie nowa oferta

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Play

Grupa Play dokonała kolejnego kroku w integracji ze swoją spółką zależną 3S – firmy połączyły się. Fioletowi zapowiadają, że staną się silniejszym partnerem biznesowym dla średnich i dużych firm w Polsce, a w przygotowaniu jest nowa oferta.

Współpraca Play i 3S ciągnie się od ponad 13 lat, a w 2019 roku P4, operator fioletowej sieci, kupił wszystkie akcje spółki. Dzięki temu m.in. wszedł w posiadanie sieci światłowodowej o długości sięgającej obecnie 4500 km oraz centrów przetwarzania danych. Dotąd jednak 3S miała status spółki zależnej, teraz nastąpił następny etap integracji – połączenie się firm. Formalna integracja spółek zakończyła się 30 listopada 2022 roku.

Co to daje w praktyce? Play przekonuje, że pozwoli to na stworzenie jeszcze mocniejszego zespołu ekspertów wraz z kompleksową ofertą rozwiązań telekomunikacyjnych, Data Center i ICT dla biznesu. Nowe oferty są już w przygotowaniu, choć ich szczegóły nie są jeszcze znane.

Połączenie unikatowych kompetencji i nowoczesnych rozwiązań 3S z Play oraz UPC Biznes otwiera nowy rozdział na rynku usług dla biznesu. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom średnich i dużych firm, zapewniając im kompleksowe rozwiązania chmurowe, usługi mobilne i dostęp do internetu oraz narzędzia cyfrowe. Stajemy się partnerem, dzięki któremu polskie firmy mogą przyśpieszyć swój rozwój i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów

 – mówi Jarosław Helman, Dyrektor Pionu B2B, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Play.

Umowy z klientami 3S będą kontynuowane na dotychczasowych zasadach. Jednocześnie będą mogli korzystać z nowych ofert przygotowywanych przez Grupę Play. Fuzja nie oznacza likwidacji marki 3S ani nie wpływa na działalność innych spółek z grupy 3S.

Grupa 3S świadczy usługi telekomunikacyjne dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Są to zarówno firmy sektora publicznego, jak i klienci korporacyjni, dla których 3S projektuje i wdraża rozwiązania teleinformatyczne. Firma koncentruje się na projektach telekomunikacyjnych, centrach danych i technologiach informacyjno-komunikacyjnych.

Zobacz: Play zbroi się przed 5G i kupuje operatora sieci światłowodowej
Zobacz: Cellnex otworzył biuro w Warszawie, stąd będzie zarządzał wieżami Play i Plus

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Grupa Play