DAJ CYNK

Play zmienia cennik. Abonenci się ucieszą

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Play za miesiąc zmiany w cennikach

Play zapowiada wprowadzenie nowych cenników usług, które wejdą w życie od 1 lipca. Zmiany dotyczą stawek w połączeniach roamingowych na terenie Unii Europejskiej. Podobne działania podejmuje też Plus.

Od 1 lipca 2022 r. Play wprowadza zmiany w korzystaniu z usług na terenie Unii Europejskiej. Podobny komunikat wydał wczoraj też Plus. Uaktualnione stawki to skutek wejścia w życie unijnego rozporządzenia z 6 kwietnia, wprowadzającego nowe zasady roamingu wewnątrz Unii, w tym zmianę stawek hurtowych. 

Zobacz: Plus zmienia opłaty w roamingu UE. Zaczną obowiązywać w lipcu

W Play od przyszłego miesiąca zostaną obniżone następujące opłaty:

  • naliczane po wykorzystaniu limitu GB w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro – nowa cena to 0,01131520 zł za 1 MB (11,59 zł za GB tj. 1024 MB).
  • za transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie Polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,01131520 zł za 1 MB (11,59 zł za GB tj. 1024 MB),
  • za połączenie odbierane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie Polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,02 zł za minutę połączenia,
  • za połączenie wykonane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie Polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,12 zł za minutę połączenia,
  • za SMS-a wysłanego w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, naliczaną na podstawie Polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa) – nowa cena to 0,01 zł.

W związku ze zmianami cen zwiększeniu ulegają również limity GB na transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Limity dla poszczególnych taryf można znaleźć w tym dokumencie:

Dla formalności Play przypomina też, że klienci, którzy nie akceptują zmian, mogą wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w terminie do 1 lipca. Jeżeli jednak przy podpisywaniu umowy operator przyznał abonentowi ulgę, może dochodzić od niego opłaty specjalnej lub kary umownej. Jej wysokość nie przekroczy przyznanej ulgi, a dodatkowo zostanie pomniejszona o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

Zobacz: Play w gradiencie, bez Basi i Maćka, za to z nowymi celebrytami
Zobacz: Play odkodował pakiet z 11 kanałami. Za darmo dla wszystkich

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: Play