DAJ CYNK

Plus weryfikuje opłaty. Zmiany już od lipca

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Plus ma nową tabelę opłat. Zmiany od lipca

Plus ogłosił obniżenie wysokości opłat dodatkowych pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Nowe stawki zaczną obowiązywać 1 lipca 2022 roku.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/612 z dnia 6 kwietnia 2022 roku w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii, w tym wynikającą z niego zmianą stawek hurtowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, od 1 lipca 2022 roku w Plusie będą obowiązywać zmienione warunki świadczenia usług w roamingu UE.

Zobacz: Roaming UE – 1 lipca zacznie działać nowe rozporządzenie
Zobacz: Operatorzy z UE i Ukrainy dogadali się w sprawie roamingu i połączeń międzynarodowych

Zmiany polegają na:

 • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za:
  • połączenie głosowe wykonane – do 1,24 zł za 10 minut,
  • połączenie głosowe odebrane – do 0,31 zł za 10 minut,
  • wysłaną wiadomość SMS – do 0,02 zł,
  • wysłaną wiadomość MMS – do 0,11 zł za 10 wiadomości,
  • transmisję danych – do 11,59 zł za 1 GB,
 • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych za transmisję danych po przekroczeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie do 11,59 zł za każdy GB transmisji danych,
 • podwyższeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (zgodnie z tabelami w dokumentach dołączonych poniżej),
 • dodaniu usługi Blokada sieci nienaziemnych,
 • dodaniu informacji przekazywanych dla kolejnego limitu o wartości 250 zł z VAT w ramach usługi „Limiter DATA w roamingu” oraz „Limiter DATA w roamingu dla klientów taryf przedpłaconych".

Zmiany dotyczą cenników i regulaminów promocji roamingowych, Taryfy europejskiej dla postpaid oraz Taryfy europejskiej dla postpaid 2, Taryfy europejskiej dla Mix, Taryfy europejskiej dla Mix 2 oraz regulaminów usługi „Limiter DATA w roamingu” oraz „Limiter DATA w roamingu dla klientów taryf przedpłaconych”. Zakres i treść zmian wprowadzanych w danym dokumencie zostały zaznaczone kolorem w załączonych poniżej dokumentach.

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do dnia 1 lipca 2022 roku.

Ponieważ zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, powodują obniżenie cen usług telekomunikacyjnych lub dodanie nowej usługi, w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy przed upływem czasu oznaczonego, na jaki została zawarta, Polkomtel Sp. z o.o. będzie uprawniony do dochodzenia od Państwa kary umownej/zwrotu przyznanej ulgi, o ile zostały przewidziane w umowie, w wysokości i na zasadach wskazanych w tej umowie.

– informuje Plus w komunikacie

Dokumenty uwzględniające wprowadzane zmiany

Cenniki Plus Internet

Cenniki Plus Abonament

Cenniki Plus MIX

Cenniki Plus dla Firm

Cenniki roamingowe

Cenniki B2B

Cenniki B2B - poprzednie taryfy

Cenniki roamingowe B2B - poprzednie taryfy

Zobacz: Plus pozamiatał! Daje 1500 GB do wykorzystania przez lata
Zobacz: Plus rozdaje iPhone'y. Jest tylko jedno ale

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu