DAJ CYNK

Masz problem z zasięgiem? Plus zachęca, by przenieść do niego swój biznes

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14456

Masz problem z zasięgiem? Plus zachęca, by przenieść do niego swój biznes

W najnowszej kampanii reklamowej Plus ponownie nawiązuje do przekazu, że jest to „najczęściej wybierana sieć w Polsce”. Teraz dodatkowo operator stara się nas przekonać, że oferuje najlepszy zasięg. 

Plus może się  chwalić, że jest  „najczęściej wybieraną siecią w Polsce”, bo wspiera się raportami Urzędu Komunikacji Elektronicznej na temat przenośności numerów telefonii komórkowej w Polsce. Według ostatnich danych, w 2019 roku sieć zyskała 107 756 numerów netto, przy stratach innych operatorów.

Zobacz: Podsumowanie statystyk przenośności numerów w 2019 roku
Zobacz: Raport przenośności numerów w 3Q2019: Plus coraz więcej zyskuje, Play coraz więcej traci

W kolejnej kampanii reklamowej Plus łączy ten wątek z nowym i tym razem stara się przekonać nas, że ma najlepszy zasięg. Operator kieruje swoją nową ofertę do przedsiębiorców. Tych, którzy mają problem ze sprawnym działaniem sieci, zachęca, by przenieśli swój biznes do Plusa, a konkretnie do taryf Plus dla Firm. Poza zasięgiem wśród innych zalet swojej oferty Plus wymienia możliwość dobierania kolejnych kart SIM w dowolnym momencie, nawet za połowę ceny. Smartfonem promowanym w kampanii jest Samsung Galaxy S10.

Zobacz: Plus: Robimy prawdziwe 5G, a nie fioletowy marketing
Zobacz: Plus to najczęściej wybierana sieć w Polsce - nowa kampania reklamowa

Element kampanii stanowi między innymi spot reklamowy, w którym podkreślane są zalety zasięgu sieci. „Znów przez zasięg straciłem klienta i kolejne pieniądze” – narzeka przedsiębiorca na filmie...

Czy Plus faktycznie może chwalić się najlepszym zasięgiem?

To oczywiście trudno udowodnić, bo o ile analizy UKE na temat przenośności numerów stanowią obiektywne źródło danych, to już deklaracje sieci na temat zasięgu oraz liczby stacji często podawane są w wątpliwość i budzą kontrowersje. W tym kontekście warto chociażby przypomnieć, że blisko dwa lata temu sieć Orange zarzucała Plusowi sztuczne zawyżanie liczby stacji bazowych LTE. Plus jako oddzielne stacje bazowe liczył wtedy pojedyncze częstotliwości działające na tym samym przekaźniku. 

Zobacz: Operatorzy kłamią na mapach zasięgu! Takie testy powinny być też w Polsce
Zobacz: Orange zarzuca Grupie Cyfrowy Polsat sztuczne zawyżanie liczby stacji bazowych LTE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu