DAJ CYNK

Xiaomi patentuje smartfon z ukrytym aparatem i obrotowym lustrem

msnet

Sprzęt

Xiaomi patent ukryty aparat z obrotowym lustrem

Producenci smartfonów miewają różne pomysły na oryginalność wytwarzanych urządzeń. Firma Xiaomi na przykład opatentowała urządzenie z ukrytym, wyskakującym aparatem, który - za sprawą obrotowego lustra - może być zarówno aparatem przednim, jak i tylnym.

Nie podobają Wam się wcięcia czy dziury w wyświetlaczu, mieszczące obiektywy przednich aparatów fotograficznych? A może tylna wyspa fotograficzna jest według Was czymś, co psuje wygląd urządzenia? Wygląda na to, ze firma Xiaomi znalazła rozwiązanie. Propozycja chińskiej firmy to całkowite ukrycie aparatu wewnątrz obudowy, a na zewnątrz ma być widoczne tylko wyskakujące lustro. W dodatku obrotowe, dzięki czemu schowany aparat (lub aparaty - bo może ich więcej niż jeden) może pełnić zarówno funkcje aparatu do autoportretów, jak i tylnego aparatu do fotografowania wszystkiego innego.

Zobacz: Xiaomi Mi 11 Pro dostanie zoom 120x i inne atrakcje
Zobacz: Xiaomi Mi 10 Ultra z MIUI 12 ma interfejs płynny jak iPhone

O projekcie Xiaomi napisał serwis LetsGoDigital. Chińska firma ma nawet na to patent, zatwierdzony 7 stycznia tego roku przez amerykańskie USPTO (United States and Trademark Office) i światowe WIPO (World Intellectual Property Office). W patencie jest mowa o ukrytym aparacie, ponieważ nieużywanego aparatu nie widać, natomiast przy robieniu zdjęć zobaczymy tylko obrotowe lustro, a nie same obiektywy.

Xiaomi patent ukryty aparat z obrotowym lustrem

Z opisu w dokumentacji patentowej wynika, że aparat ten może służyć między innymi do odblokowywania urządzenia za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy.

Niestety, nie wiemy, czy i kiedy Xiaomi wykorzysta opatentowane rozwiązanie w którymś ze swoich przyszłych smartfonów. Wydaje się, że wcześniej chiński producent zaoferuje smartfon, w którym przedni aparat będzie całkowicie schowany pod powierzchnią wyświetlacza.

Zobacz: ZTE Axon 20 5G z podekranowym aparatem trafił do sprzedaży na całym świecie
Zobacz: BlackBerry sprzedaje 90 amerykańskich patentów firmie Huawei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu