DAJ CYNK

Samsung ma powody do zadowolenia z powodu składanych smartfonów

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung składane smartfony dostawy 2021

Samsung pochwalił się, że w 2021 roku dostarczył na rynek niemal 10 milionów składanych smartfonów. W tym roku ma ich być więcej, a nowe modele czekają w kolejce do odsłonięcia.

W 2019 roku na rynek trafił pierwszy składany smartfon Samsunga, model Galaxy Fold. I choć to pierwsze urządzenie miało wiele wad, według szefa koreańskiego producenta pozwoliło zmienić przyszłość branży. A zaczęło się już 10 lat temu.

Dziesięć lat temu postanowiliśmy stworzyć transformacyjną technologię, patrząc na jedną rzecz, której synonimem były wszystkie smartfony – płaski prostokątny wyświetlacz. Zadaliśmy sobie proste pytanie: jak możemy mieć to wszystko – większy ekran i lepszą przenośność?

Dostrzegliśmy okazję nie tylko do zaprojektowania nowego kształtu, ale także do stworzenia nowych doświadczeń, które nigdy wcześniej nie były możliwe ze smartfonem. Pokonując wiele przeszkód technologicznych, z powodzeniem wprowadziliśmy pierwszy w historii składany smartfon w 2019 roku i od tego czasu zmieniliśmy przyszłość naszej branży.

– napisał dr TM Roh, prezes Samsung Electronics

Składane smartfony nie zastąpiły zupełnie swoich bardziej klasycznych odpowiedników, ale i tak zrobiły niezłą karierę. W 2021 roku Samsung dostarczył na rynek prawie 10 milionów egzemplarzy swoich "składaków". To o 300% więcej niż jeszcze rok wcześniej. Szef Samsunga przewiduje, że wzrost ten będzie kontynuowany, a składane urządzenia staną się powszechne.

Samsung ma w swojej ofercie dwie linie składanych smartfonów, których najnowszymi przedstawicielami są modele Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3. Flip jest o wiele tańszy, więc nie powinno nikogo dziwić, że stanowił w ubiegłym roku około 70% sprzedaży składanych smartfonów Koreańczyków.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold3 5G – test składanego telefonu, który uzależnia
Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip3 5G: rozkładany smartfon jeszcze bliżej ideału

Galaxy Unpacked

Przed nami premiera nowych składanych smartfonów Samsunga, modeli Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4. Urządzenia te zadebiutują podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które odbędzie się 10 sierpnia 2022 roku.

Na naszym nadchodzącym Unpacked 10 sierpnia przekonasz się, że wpływ naszej innowacji nie dotyczy tylko tego, co może zrobić technologia. Chodzi o to, co Ty możesz zrobić. Po raz kolejny zainspirowaliśmy się najważniejszym źródłem – użytkownikami Galaxy – aby przesunąć granice tego, co jest możliwe.

– dodał dr TM Roh

Zobacz: Samsung Galaxy S22 FE anulowany z powodu Galaxy S22 Ultra
Zobacz: Rynek smartfonów znowu się skurczył. Samsung liderem 2Q2022

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Samsung