DAJ CYNK

Motorola składa tablet ze staroci. Nadchodzi Moto Tab G62

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Moto Tab G70

Motorola przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego tabletu Moto Tab G62. Urządzenie będzie dość zadziwiającym połączeniem nowego Androida ze starymi komponentami.

Kilka miesięcy temu Motorola zaprezentowała tablet średniej klasy Moto Tab G70, a teraz ma w przygotowaniu model z niższym oznaczeniem numerycznym – Moto Tab G62. Nie wróży to najlepiej, jeżeli chodzi o osiągi i częściowo potwierdzają to dane z konsoli Google Play, gdzie odkryte zostały niektóre dane Moto Tab G62.

Z informacji tych wynika, że powstaną dwa warianty tabletu Moto Tab G62 o symbolach XT2261-1 oraz XT2261-2. Pierwszy z nich to model tylko Wi-Fi, drugi natomiast ma wbudowany modem 4G.

Konsola ujawniła też zastosowane układy i tu niestety sytuacja wygląda niezbyt zachęcająco. Model Wi-Fi otrzymał Snapdragona 678, natomiast wariant z 4G napędzany jest przez Snapdragona 665. To dość stare chipy, które mają już dobre trzy lata i trudno oczekiwać po nich wydajności. Dla porównania ta druga jednostka znalazła się w smartfonach z serii Moto G8, o których dziś już nikt nie pamięta.  

Pracę procesora w Moto Tab G62 wspierać będzie 4 GB pamięci RAM. Wielkości pamięci wewnętrznej nie podano, ale przez analogię do Moto Taba G70 należy przypuszczać, że będzie to 64 GB.

Konsola Google Play ujawnia także rozdzielczość ekranu – 2000 x 1200 – choć nie podaje przekątnej. Prawdopodobnie będzie to 10-11 cali. Dla porównania Moto Tab G70 ma taką samą rozdzielczość i przekątną 11 cali.

Mimo użycia starych układów SoC tablet Moto Tab G62 ma pracować pod kontrolą najnowszego Androida 12, co jest dobrą informacją. Do premiery urządzenia powinno dość w przeciągu 2-3 miesięcy.

Zobacz: Huawei MatePad Paper. Takiego tabletu jeszcze nie widziałeś
Zobacz: Galaxy XCover 6 Pro i Galaxy Tab Active4 Pro – Samsung zaprasza na premierę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Motorola