DAJ CYNK

Te smartfony mają najlepsze aparaty - DxOMark podsumowuje 2019 rok w mobilnej fotografii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 107126

Najlepsze smartfony fotograficzne 2019 roku wg DxOMark

Huawei P30 Pro, Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition, Apple iPhone 11 Pro Max oraz Samsung Galaxy Note10+ 5G to najlepsze smartfony 2019 roku. Modele te są liderami w pięciu różnych kategoriach, które wzięto pod uwagę.

Serwis DxOMark sprawdził w 2019 roku aparaty fotograficzne w 31 smartfonach z różnych półek cenowych, od budżetowców po flagowce. Na podstawie zebranych wyników zostały wybrane najlepsze smartfony pod względem jakości robionych zdjęć oraz nagrywanych filmów. Wyróżniono 5 kategorii - oto ich zwycięzcy.

Najlepsza wszechstronność: Huawei Mate 30 Pro i Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition

To kategoria ogólna, w której liczy się całkowity wynik osiągnięty w testach DxOMark. Obecnie na liście mamy dwóch liderów. Huawei Mate 30 Pro oraz Xiaomi CC9 Pro Premium Edition uzyskały po 121 punktów, zostawiając z tyłu konkurencję.

Oba urządzenia są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, ale różnią się w niektórych obszarach. Huawei wyposażony jest w główny aparat z matrycą QuadBayer 40 Mpix i obiektywem z przysłoną f/1.7. Towarzyszy mu 3-krotny moduł tele i ultraszerokokątny aparat z bardzo dużym czujnikiem (1/1,54"), a także obiektyw o ogniskowej równoważnej 18 mm. Xiaomi zdołało wyprzedzić Huawei pod względem liczby modułów aparatu, oferując ich w sumie pięć. Główny aparat z matrycą QuadBayer ma rozdzielczość 108 MPix. Jest też ultraszerokokątny aparat 20 MPix z obiektywem 16 mm, a także dwa teleobiektywy: krótki, zapewniający współczynnik powiększenia 2x (odpowiednik 50 mm) oraz długi, zwielokrotniający ogniskową głównego aparatu około 3,5x (odpowiednik 94 mm).

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro oceniony przez DXO. Nowy król rankingu!
Zobacz: Używaliśmy Huaweia Mate 30 Pro. Teraz będzie nam się śnić po nocach

DxOMark 2019 - aparat

Najlepsze wideo: Apple iPhone 11 Pro Max

Jednymi z najlepszy aparatów fotograficznych cieszyły się zawsze iPhone'y. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego iPhone'a 11 Pro Max, który okazał się najlepszy pod względem nagrywania filmów wideo. Jest to jeden z niewielu smartfonów zdolnych do nagrywania materiału HDR, co daje bardzo szeroki zakres dynamiczny. Klipy zarejestrowane przez Apple'a pokazują szczegóły świateł i cieni nawet w trudnych warunkach o wysokim kontraście. Ponadto ekspozycja jest ogólnie dobra w większości warunków. Materiał z iPhone'a to również bardzo przyjemne odwzorowanie kolorów, z niewielką niestabilnością balansu bieli podczas nagrywania w pomieszczeniu.

Zobacz: Jak dobry jest aparat w iPhone'ie 11 Pro Max? DXOMark twierdzi, że bardzo dobry
Zobacz: Złoty iPhone 11 Pro waży pół kilograma i ozdobiony jest motywem Układu Słonecznego

DxOMark 2019 - wideo

Najlepszy zoom: Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition

Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition zmiażdżył konkurencję w testach DxOMark pod względem powiększenia i ustanowiło nowy najwyższy wynik cząstkowy w tej kategorii na poziomie 109. Było to możliwe dzięki złożonemu i innowacyjnemu systemowi zoomu, który wykorzystuje dwie teleobiektywy o różnych ogniskowych. Ich odpowiednie użycie zapewnia wysokiej jakości zdjęcia z zoomem w całym zakresie testowanych ogniskowych. W przeciwieństwie do większości innych urządzeń z teleobiektywami, które przetestował DxOMark, produkt firmy Xiaomi wykonuje szczególnie dobre zdjęcia zarówno przy natywnych ogniskowych, jak i przy innych wartościach tego parametru.

Zobacz: Xiaomi otwiera nowe salony Mi Store i odpala promocję na Black Friday. Voucher 200 zł przy zakupie Redmi Note 8T
Zobacz: Xiaomi uruchamia w Polsce 30 punktów Mi Points

DxOMark 2019 - zoom

Najlepszy aparat ultraszerokokątny: Samsung Galaxy Note 10+ 5G

Jeśli wnętrza, krajobrazy i większe grupy ludzi są dla kogoś ważnym tematem do robienia zdjęć, prawdopodobnie doceni on aparaty z obiektywami ultraszerokokątnymi, które stały się niemal standardową funkcją w wysokiej klasy smartfonach w ciągu ostatnich kilku lat. Z testów DxOMark wynika, że najlepszy taki aparat znajduje się w najnowszym flagowcu Samsunga, modelu Galaxy Note10+ 5G. Aparat w tym smartfonie zapewnia bardzo szeroki kąt widzenia (odpowiednik 12 mm) i dobrą jakość zdjęć w różnych sytuacjach, co dało mu wynik 42, obecnie najlepszy w tej kategorii.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10+ 5G jest nowym królem rankingu DxOMark
Zobacz: Samsung Galaxy Note10+ po 6 tygodniach używania. Wybór tego telefonu to dobry wybór

DxOMark 2019 - szeroki kąt

Najlepsze zdjęcia nocne: Huawei Mate 30 Pro

Flagowe smartfony Huaweia z ostatnich lat wygrywają z konkurencją pod względem jakości zdjęć zrobionych w nocy, a najlepszym tego przykładem jest najnowszy Mate 30 Pro. Jego główny aparat wykorzystuje bardzo duży czujnik Quad-Bayer 1/1,7". Huawei wdrożył tu również technologię układania klatek i inne sztuczki obliczeniowe, których celem jest zwiększenie możliwości zbierania światła przez wbudowany aparat fotograficzny. W rezultacie Mate 30 Pro zdobył 61 punktów w testach DxOMark w kategorii zdjęć nocnych. Wynik ten opiera się na dobrej ekspozycji i nasyceniu kolorów, aż do ekstremalnie niskiego poziomu światła, a także na dobrze naświetlonych zdjęciach krajobrazów miejskich, o szerokim zakresie dynamicznym i niskim poziomie hałasu.

Zobacz: Aparaty z iPhone'ów 11 z nowym trybem zdjęć nocnych
Zobacz: Nocny łowca, czyli Huawei P20 Pro zmienia zasady gry

DxOMark 2019 - zdjęcia nocne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu