DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10+ 5G jest nowym królem rankingu DxOMark

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7950

Serwis DxOMark sprawdził fotograficzne możliwości najnowszego flagowca Samsunga w wersji 5G. Galaxy Note10+ znalazł się na pierwszym miejscu obu kategorii - mobile oraz selfie.

Samsung Galaxy Note10+ 5G zdobył 113 punktów w teście DxOMark, oceniającym możliwości fotograficzne wbudowanego aparatu. Wynik ten jest o 1 punkt leszy, niż w przypadku poprzedniego lidera, smartfonu Huawei P30 Pro. Same zdjęcia, robione przez flagowego Samsunga, zostały ocenione na 118 punktów. To, co pochwalono w nowym koreańskim telefonie to między innymi szybki, dokładny i powtarzalny autofocus, dokładna ekspozycja i szeroki zakres dynamiczny, przyjemny bokeh i dobre kolory. Wysoko oceniono również ujęcia wykonane przy pomocy teleobiektywu. Wady, na które zwrócono uwagę, to na przykład utrata szczegółów na zdjęciach w niektórych warunkach oraz sporadyczne szumy na ciemnych obszarach.

Zobacz: Samsungi Galaxy Note10 zaprezentowane. To coś więcej niż ewolucja
Zobacz: Testujemy Samsunga Galaxy Note10 i Note10+ [wideo]

Wynikiem 101 punktów mogą się pochwalić filmy kręcone aparatem topowej Galaktyki. W tym przypadku zwrócono uwagę na dobrą szczegółowość nagrań oraz sprawne zarządzanie szumami. Kolejne zalety dto ładne kolory, szeroki zakres dynamiczny, szybki, dokładny i powtarzalny autofocus oraz skuteczna stabilizacja obrazu. Wady pojawiają się przy słabym świetle: zaróżowienie obrazu, szumy oraz utrata tekstur.

Zobacz: Ranking DxOMark ma nowego lidera - to Huawei P30 Pro
Zobacz: HONOR 20 Pro oceniony przez DxOMark. Jaki wynik?

Galaxy Note10+ 5G to także nowy król selfie

Produkt Samsunga jest znowu liderem rankingu DxOMark Selfie. Galaxy Note10+ uzyskał w tym rankingu całkowity wynik równy 99 punktów. 103 punkty smartfon ten dostał za zdjęcia robione przednim aparatem, a 93 punkty za filmy wideo. Przedni aparat zapewnia doskonałe zdjęcia i filmy w szerokim zakresie warunków fotografowania. Do tego dobry autofocus i dokładna ekspozycja twarzy. Nieco do życzenia pozostawia tryb bokeh.

Zobacz: Asus Zenfone 6 złamał system pod względem selfies. DXOMark to docenił
Zobacz: DxOMark: Galaxy S10+ robi najlepsze selfie, a tylny aparat jest tak samo dobry, jak w Huaweiach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu