DAJ CYNK

Asus Zenfone 6 złamał system pod względem selfies. DXOMark to docenił

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11065

Asus Zenfone 6 to nowy lider rankingu DxOMark w kategorii Selfie. Najnowszy flagowiec tego tajwańskiego producenta ma nietypową koncepcje aparatu, w której zamiast dwóch osobnych modułów - z przodu i z tyłu - mamy jeden, który może się obracać w kierunku fotografa.

Konstrukcja aparatu w smartfonie Asusa, która pod pewnymi względami przypomina to, co możemy zobaczyć w Samsungu Galaxy A90 (podobny pomysł, inna realizacja), eliminuje konieczność „wycięcia aparatu” na wyświetlaczu. Oznacza to również, że ten sam sprzęt może być używany do robienia standardowych zdjęć i autoportretów. W przypadku modelu Zenfone 6 sprzęt ten składa się z głównego aparatu z dużym czujnikiem 1/2" Quad-Bayer, który generuje obrazy o rozdzielczości 12 Mpix i dodatkowego aparatu z ultraszerokokątnym obiektywem o ogniskowej równoważnej 11 mm. ZenFone 6 modyfikuje parametry obrazowania w zależności od kierunku, w którym skierowany jest aparat.

Zobacz: Asus Zenfone 6 - nowy flagowiec zaprezentowany. Znamy też polskie ceny!
Zobacz: Test Asusa VivoBook 15 R564U. Domowy ultrabook dla Kowalskiego?
Zobacz: Asus ZenBook UX433F - recenzja ultrabooka niemal doskonałego. Dzieło sztuki z kilkoma skazami

Czujnik głównego aparatu to Sony IMX586 48 Mpix, któremu towarzyszy obiektyw z przysłoną f/1.8, o ogniskowej równoważnej 26 mm. Do dyspozycji jest tu hybrydowy autofocus, będący połączeniem detekcji fazy (PDAF) i dalmierza laserowego. Dodatkowy aparat ma matrycę o rozdzielczości 13 Mpix oraz obiektyw z przysłoną f/2.4.

W teście DxOMark Selfie Asus Zenfone 6 otrzymał łączny wynik 98, pokonując dotychczasowego zwycięzcę, Samsunga Galaxy S10 5G. Nowy lider otrzymał 101 punktów za zdjęcia oraz 93 punkty za wideo. Szczegóły na poniższej infografice.

Zobacz: OnePlus 7 Pro umie robić zdjęcia. Wysoki wynik testu DxO Mark
Zobacz: DxO Mark poprawia ocenę aparatu LG V40 ThinQ
Zobacz: Samsung Galaxy S10 5G nowym królem DxOMark. Zdjęcia gorsze niż w P30 Pro, ale dużo punktów za selfies i wideo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu