DAJ CYNK

HONOR 20 Pro oceniony przez DxOMark. Jaki wynik?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8768

Rankingi DxOMark budzą sporo kontrowersji, a niekiedy bywają wręcz kwestionowane, z drugiej jednak strony nie są całkiem oderwane od rzeczywistości i wciąż stanowią wyznacznik jakości aparatów różnego rodzaju, w tym w urządzeniach mobilnych. Najnowsze testy DxO analizowały jakość zdjęć w smartfonie HONOR 20 Pro.

Zobacz: Globalna sprzedaż telefonu Honor 20 Pro wystartuje już 2 sierpnia. W Polsce też go kupimy

HONOR 20 Pro uzyskał bardzo dobry wynik w DxOMark, osiągając 111 punktów i tym samym trafił na drugie miejsce w rankingu. Smartfon traci zaledwie jeden punkt do dwóch modeli znajdujących się obecnie na szczycie tabeli - a są to ex aequo Huawei P30 Pro oraz Samsung Galaxy S10 5G, które w kategorii głównego aparatu uzyskały 112 punktów. Taki sam wynik, jak HONOR 20 Pro, ma jeszcze jeden smarffon - OnePlus 7 Pro.

HONOR 20 Pro osiągnął najlepszy wynik w kategorii ekspozycja, w której otrzymał 95 punktów. Według DxOMark  aparat w tym modelu dobrze sprawdza się we wszystkich warunkach oświetleniowych, rejestrując dokładne ekspozycje docelowe w pomiarach laboratoryjnych. W naturalnych scenach testowych zdjęcia są wyraźne i dokładne, a zakres tonalny jest szeroki. W bardzo trudnych warunkach HONOR 20 Pro był jednym z najlepszych testowanych urządzeń.

Zobacz: Honor 20 Pro i jego aparat o jasności f/1.4 na przykładowych zdjęciach
Zobacz: Nadchodzi Honor 20 Pro - smartfon z matrycą Sony IMX600 40 Mpix

Testerzy DxOMark podkreślają, że szerokokątny obiektyw z przesłoną f/1.4 w głównym aparacie zapewnia również bardzo dobre naświetlenie w słabych warunkach. 

System autofocusu w modelu HONOR 20 Pro również wyróżnia się wśród najlepszych modeli. Pod względem jakości zoomu, HONOR 20 Pro wynika taki sam, jak urządzenie numer jeden z listy DxO – Huawei P30 Pro.  

Zobacz: Asus Zenfone 6 złamał system pod względem selfies. DXOMark to docenił
Zobacz: DxOMark jest za drogi, więc LG G8 stał się liderem fotografii w mało znanym rankingu VCX

HONOR 20 Pro zdobył również sporo punktów za możliwości wideo - 97. Testerzy szczególnie chwalą renderowanie kolorów, zarówno w jasnym świetle, jak i w typowych warunkach wewnątrz pomieszczeń. 

Smartfon nie został jeszcze oceniony pod kątem przedniego aparatu.

Pierwszym krajem, który dostanie Honora 20 Pro, będzie Rosja, co nastąpi 2 sierpnia. Jakiś czas później smartfon ma trafić także do Polski.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DxOMark

Źródło tekstu: HONOR, DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu