DAJ CYNK

Huawei Mate 30 Pro oceniony przez DXO. Nowy król rankingu!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8361

Huawei Mate 30 Pro oceniony przez DXO.

Premiera najnowszego flagowca marki Huawei - modelu Mate 30 Pro - wywołała z jednej strony bardzo pozytywne odczucia związane z możliwościami sprzętu, ale też i negatywne - co jest reakcją na wiadomość o braku wsparcia ze strony Google’a. Nie zmienia to faktu,  że to jeden z najciekawszych smartfonów ostatnich miesięcy. Jego fotograficzne możliwości zostały bardzo wysoko ocenione w rankingu DXOMark. 

Huawei Mate 30 Pro wyposażony jest w bardzo ciekawą konfigurację aparatów. Duży, charakterystyczny pierścień okala poczwórny moduł foto. Główny aparat ma rozdzielczość 40 Mpix oraz obiektyw f/1,6 z optyczną stabilizacją obrazu. Aparat szerokokątny również dysponuje matrycą 40 Mpix, a jego przysłona ma wartość  f/1.8. Trzeci aparat ma rozdzielczość 8 Mpix i teleobiektyw 80 mm, zapewniający 3-krotny zoom optyczny, a listę zamyka aparat do pomiaru głębi, z którego mogą korzystać obydwa aparaty 40 Mpix.

Zobacz: Huawei zaprezentował telefony Mate 30 i Mate 30 Pro
Zobacz: Huawei pokazał też telefon Mate 30 Pro w wersji Porsche Design

To połączenie zostało bardzo dobrze ocenione w rankingu DXOMark. Huawei Mate 30 Pro otrzymał łącznie aż 121 punktów. Tym samym ze sporą przewagą wskoczył na pierwsze miejsce zestawienia, deklasując dotychczasowego lidera - czyli smartfon Galaxy Note 10+ 5G, który ma jedynie 117 punktów.

Huawei Mate 30 Pro oceniony przez DXO

Na  121 punktów modelu Huawei Mate 30 Pro składa się 131 punktów uzyskanych w testach aparatu i 100 punktów w teście kamery. W tym pierwszym najwyżej oceniono działania autofokusu, który otrzymał równe 100 punktów. Nieźle też wypadła ekspozycja (96 punktów), zoom (91 punktów), a także kolory (88 punktów). Pozostałe parametry już nie wywołały tak dobrego wrażenia, ale wciąż mają wysokie noty w zakresie 70 - 84 punktów. Rozczarowuje za to tryb nocny, który oceniono na 61 punktów, a kompletną porażką okazał się tryb szerokokątny (34 punkty) z powodu zbyt wąskiego pola widzenia, chociaż jakościowo wypadł też dobrze.

Z kolei w kamerze najlepiej oceniona została stabilizacja - na 94 punkty. Dobre noty otrzymało też odwzorowanie kolorów (90 punktów)   ekspozycja (89 punktów), najgorzej zaś - ale nie tragicznie - przedstawiają się tekstury, które oceniono na 75 punktów.

Zobacz: Huawei jest pewny, że sprzeda minimum 20 milionów egzemplarzy Mate'a 30
Zobacz: Mate 30 Pro z Kirinem 990 przetestowany w AnTuTu - nie wypadł najlepiej

W teście aparatu selfie smartfon otrzymał już znacznie mniej - tylko 93 punkty, więc trochę go dzieli od lidera Galaxy Note 10+ 5G, który oceniony został na 99 punktów. Huawei Mate 30 Pro zajmuje w tym zestawieniu piąte miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: DXOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu