DAJ CYNK

Złoty iPhone 11 Pro waży pół kilograma i ozdobiony jest motywem Układu Słonecznego

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5478

Złoty iPhone 11 Pro

Jest już chyba tradycją, że jakiś czas po premierze nowego iPhone’a pojawia się jego złota edycja o stylistyce niebezpiecznie balansującej na granicy kiczu. Kiczu, dodajmy do tego, bardzo drogiego. Najnowszy pomysł na luksusowego iPhone’a to smartfon Apple’a z bogato zdobionym motywem Układu Słonecznego.

Za nową, złotą edycją iPhone’a 11 Pro stoi rosyjska firma Caviar, która specjalizuje się w tworzeniu unikatowych, własnych wersji smartfonów Apple’a, ale także Samsunga.  Nie wszystkie ociekają złotem i błyskotkami - jeden z wcześniejszych projektów to iPhone ozdobiony… fragmentami Titanica (tak, tego Titanica), drugi - wykonany z wykorzystaniem elementów pochodzących ze statku kosmicznego, którym Gagarin poleciał w kosmos w trakcie misji Wostok 1.  Ze względu na rzadkość materiałów - jak tłumaczy producent - powstało łącznie tylko 11 kopii tych dwóch wariantów, które należą do nowej serii Discovery.   

Zobacz: iPhone 11 w wersji rosyjskiej. Złoto, kawałek księżyca i analogowy zegarek
Zobacz: Złoty iPhone z 2018 roku za 100 tys. funtów

Teraz marka Caviar wprowadziła kolejne ozdobione  iPhone’y 11 Pro z serii Discovery - tym razem tematem jest Układ Słoneczny, a najbardziej imponujący wariant nazywa się Solarius. Tylna część obudowy w tej wersji wykonana została z 18-karatowego złota o wadze 500 gramów. W tym szlachetnym materiale konstruktorzy-artyści z firmy Caviar umieścili mechanizm zegarowy z tourbillonem, którego - jak opisuje producent - „niekończące się obroty ucieleśniają niewyczerpaną energię Słońca”. W miejscu, gdzie na zegarze znajduje się  godzina 12, umieszczony został żółty diament. Chętni na takie wyrafinowane cacko muszą przygotować kwotę co najmniej 70 340 USD (prawie 269 tys. zł) - tyle kosztuje najtańszy wariant 64 GB. 

Zobacz: Apple szykuje iPierścionek, którym będzie mozna kontrolować iPhone'a
Zobacz: Test odporności iPhone'a 11. Czy jest równie wytrzymały jak iPhone 11 Pro Max?
Zobacz: Prototyp iPhone'a 12 z ekranem bez wcięcia. Nie wygląda zbyt nowocześnie

Za drogo? Caviar ma też w swym portfolio inne modele z linii Discovery - Mars, Luna czy Terra. Wykonane zostały z nieco mniej szlachetnych materiałów, ale dostępne są za jedyne 8100 USD (około 31 tys. zł)...

 

Źródło zdjęć: Caviar

Przewiń w dół do następnego wpisu