DAJ CYNK

Prototyp iPhone'a 12 z ekranem bez wcięcia. Nie wygląda zbyt nowocześnie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6708

iPhone 12 zdjęcie

W sieci pojawiły się grafiki prezentujące jeden z prototypów iPhone'a 12. Wygląda na to, że Apple chce rozstać się z wcięciem w górnej części ekranu, ale same ramki wokół wyświetlacza nie należą do najcieńszych.

Szerokość ramek wokół ekranu to coś, na co dzisiaj zwraca uwagę wiele osób przy zakupie smartfonu. Cieńsze ramki wyglądają nowocześniej, a dodatkowo pozwalają na zmieszczenie w tej samej obudowie, co w innym modelu, większego ekranu lub w drugą stronę, zmniejszenie wymiarów obudowy przy zachowaniu tego samego ekranu. Nie do końca rozumiem argumenty mówiącego, że cieńsze ramki to większe ryzyko przypadkowego dotknięcia wyświetlacza. Nie ukrywam, sam miałem takie same obawy przed korzystaniem ze swojego pierwszego "bezramkowego" smartfonu jakim był LG V30. Od tamtej pory minęły już prawie dwa lata użytkowania urządzeń z jeszcze cieńszymi ramkami i do dzisiaj nie zauważyłem tego problemu.

Zobacz: Co kryje wnętrze iPhone'a 11 Pro Max? Wielką baterię, maleńką płytę główną i dużo uszczelek

Dlatego też cieńsze ramki widoczne na grafice nie wyglądają zbyt dobrze. Można zrozumieć poszerzenie ramki w górnej części obudowy, bo to do niej trafią wszystkie niezbędne czujniki, łącznie z mechanizmem rozpoznawania twarzy Face ID. Argument mówiący, że wcięcie musi być duże, bo sama kamera odpowiadająca za Face ID jest duża po części obalił Huawei. Mate 30 Pro co prawda nadal ma spore wcięcie, ale mniejsze niż przed rokiem, właśnie ze względu na postępującą miniaturyzację czujników. Apple znany jest ze świetnego zarządzania przestrzenią wewnątrz swoich urządzeń, więc zapewne jest w stanie odpowiednio pomniejszyć czujnik odpowiadający za rozpoznawanie twarzy,

Zobacz: Jutro otwarcie kolejnego sklepu Xiaomi. Tym razem w Olsztynie

Podobno w przyszłym roku w końcu mamy zobaczyć rewolucję w iPhone'ach. Smartfony z nowym wyglądem, łącznością 5G, szybkim ładowaniem i portem USB typu C. Czy Apple zdecyduje się na taki krok? Patrząc na to, jak niewielkie zmiany jak choćby dodanie dodatkowego aparatu, szybkiej ładowarki i uspokojenie się z windowaniem cen wpłynęły na pozytywny odbiór tegorocznych modeli, jestem sceptycznie nastawiony do zapowiadanej rewolucji w przyszłym roku.

Zobacz: Smartfon OPPO AX7 4GB/64GB za darmo?
Zobacz: Test Jabra Elite 85H - wygodne i bogato wyposażone słuchawki z potężną baterią

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: @BenGeskin; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu