DAJ CYNK

Asus Zenfone 6 może mieć podwójny slider. Jak Nokia N95!

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5144

Na kilka dni przed premierą Asusa Zenfone 6, hiszpański YouTuber SupraPixel zrzucił bombę - smartfon dostanie podwójny slider. Starsi użytkownicy komórek zapewne od razu skojarzą to z Nokią N95. I będzie to dobre porównanie, choć Asus zamierza wykorzystać ten mechanizm nieco inaczej.

Wysuwany aparat i dodatkowy ekran

Nadchodzący flagowiec Asusa ma pozwolić na rozsuwanie obudowy zarówno w górę, jak i w dół. Smartfon z wysuwanym aparatem to oczywiście na rynku żadna nowość. W przypadku Zenfone'a 6, wysunięcie mechanizmu w górę odsłoni podwójny aparat do selfie. Będzie to uzupełnienie tylnego, głównego aparat o rozdzielczości 48 i 12 Mpix. Więcej na temat specyfikacji smartfonu znajdziecie poniżej.

Zobacz: Asus ZenFone 6 nadchodzi. Producent potwierdza Snapdragona 855, aparat 48 Mpix i baterię 5000 mAh

Dużo mniej typowym rozwiązaniem, a przynajmniej nieobecnym na rynku od kilku ładnych lat, będzie opcja rozsunięcia slidera w dół. W ten sposób dostaniemy dostęp do dodatkowe ekranu, na którym treści zapewne będą zmieniać się w zależności od wykonywanej czynności. Na grafikach widzimy akurat skróty aparatu.

Posunięcie Asusa jest ciekawe, bo taka koncepcja poniekąd będzie spajać funkcje smartfonu i laptopów. W końcu to w nich Asus również stosuje dodatkowy ekran, który jest umieszczany w touchpadzie. Testowaliśmy już takie rozwiązanie.

Zobacz: Asus ZenBook UX433F - recenzja ultrabooka niemal doskonałego. Dzieło sztuki z kilkoma skazami

Podwójny slidery to żadna nowość

Mechanizmy slidera rozsuwane w dwóch kierunkach stosowała Nokia, np. w modelu N95. Dzięki temu z jednej strony mieliśmy dostęp do klawiatury alfanumerycznej, a z drugiej do przycisków multimedialnych.

Nowością nie jest też umieszczanie nietypowych elementów chowanych pod sliderem. Tu można wspomnieć choćby Samsunga i450 i jego wysuwany głośnik Bang&Olufsen.

Również wyświetlanie elementów interfejsu na dodatkowym ekranem ma swoje tradycje. Takie telefony miał w swojej ofercie LG oraz Samsung, a konkretnie modele KF600 oraz U900.

Więcej na temat nietypowych konstrukcji znajdziecie w poniższym odnośniku.

Zobacz: Wspominamy stare czasy - telefoniczne marzenia i rozczarowania sprzed lat. Kiedyś to było...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SupraPixel; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu