DAJ CYNK

Project xCloud nie dla iPhone'ów, bo narusza zasady App Store

Marian Szutiak

Rozrywka

Microsoft Project xCloud iPhone App Store

15 września startuje usługa streamingu gier na Xboxa z chmury Microsoftu na urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety. Project xCloud nie trafi jednak na urządzenia Apple'a, bo... narusza zasady App Store.

Samsung, pokazując smartfony z serii Galaxy Note20, ogłosił również specjalną ofertę, przygotowaną wspólnie z Microsoftem, obejmującą ulepszenia dla usługi strumieniowego przesyłania gier w ramach Project xCloud dla nowych "galaktyk". Tymczasem beta testy usługi dla systemu iOS skończyły się na długo przed jej oficjalną premierą, zaplanowaną na 15 września tego roku. Powód jest taki sam, jak w przypadku braku usług Nvidia GeForce Now czy Google Stadia dla iPhone'ów czy iPadów - łamanie zasad sklepu App Store.

Zobacz: Galaxy Unpacked: Samsung Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra – znamy polskie ceny
Zobacz: Project xCloud: ponad 100 gier z Xbox Game Pass Ultimate na urządzeniach mobilnych już od 15 września

- App Store został stworzony, aby być bezpiecznym i zaufanym miejscem dla klientów do odkrywania i pobierania aplikacji oraz świetną okazją biznesową dla wszystkich programistów. Zanim trafią do naszego sklepu, wszystkie aplikacje są sprawdzane przy pomocy tego samego zestawu wytycznych, które mają na celu ochronę klientów i zapewnienie uczciwych i równych szans dla programistów.

- napisała firma Apple w oświadczeniu dla Business Insider

Apple chce móc przejrzeć każdą grę, zanim ta trafi na ekran iPhone'a, nawet jeśli obraz jest przesyłany strumieniowo z serwera gier gdzieś w chmurze. Co ciekawe, Apple nie stosuje podobnych praktyk na przykład w przypadku materiałów multimedialnych z platform typu Netflix czy Spotify. Jak jednak tłumaczy amerykański gigant, różnica sprowadza się do medium: gry są interaktywne, w przeciwieństwie do filmów czy muzyki.

Xbox Games Galaxy Note20 Ultra

Zobacz: Wiedźmin: Edycja rozszerzona za darmo w GOG i dwie gry w Epic Games
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 17

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Business Insider, GSMArena