DAJ CYNK

Rządowy projekt nowelizacji Tarczy Antykryzysowej przyjęty ostatecznie przez Sejm. Co to oznacza dla telekomów i ich klientów?

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8156

Tarcza Antykryzysowa nowelizacja Sejm zmiany dla telekomów

Nowelizacji ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 przeszła przez Senat i po poprawkach wróciła do Izby Niższej polskiego parlamentu. Sejm odrzucił większość poprawek Senatu i przyjął zmiany proponowane przez rząd. Tarcza Antykryzysowa 2.0 dotyczy również telekomów.

Zmiany w tak zwanej "Tarczy Antykryzysowej" mają pomóc konsumentom i przedsiębiorcom w przetrwaniu trwającej obecnie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Nowelizacja dotyczy również operatorów telekomunikacyjnych, którzy dostają między innymi ułatwienia związane z budową tymczasowej infrastruktury w miejscach, w których jest to konieczne do sprawnego funkcjonowania sieci.

Zobacz: Nielimitowany internet w Tarczy Antykryzysowej 2.0. W jakiej sytuacji i dla kogo?

Jak pisze na swoich łamach Telko.in , po batalii parlamentarnej Sejm na posiedzeniu plenarnym odrzucił większość poprawek Senatu i przyjął projekt nowelizacji w lekko zmienionej wersji rządowej. Oznacza to między innymi:

  • skrócenie terminu, po którym operator może postawić maszt tymczasowy (z 30 do 3 dni),
  • prawo do asysty policyjnej, gdy konieczne jest uzyskanie dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej na prywatnym terenie (na czas trwania stanu zagrożenia epidemicznego),
  • obowiązek udostępniania przez telekomy danych lokalizacyjnych użytkowników sieci,
  • nielimitowany dostęp do Internetu w przypadku korzystania ze stron internetowych wskazanych przez ministra cyfryzacji,
  • uruchomienie Funduszu Szerokopasmowego oraz przeznaczenie na jego cele 87 mln zł,
  • wyłączenie z zawieszenia biegu terminów spraw administracyjnych związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną,
  • odstąpienie od karanie operatorów telekomunikacyjnych, którzy do 31 marca nie złożyli obowiązkowych sprawozdań do UKE.

Zobacz: Aukcja 5G przegrywa z koronawirusem. UKE zawiesza termin składania ofert wstępnych
Zobacz: Internet za darmo - aktualne promocje operatorów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu