DAJ CYNK

Aukcja 5G przegrywa z koronawirusem. UKE zawiesza termin składania ofert wstępnych

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

UKE aukcja 5G zawieszenie oferty wstępne zawieszenie terminu

Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecydował się zawiesić termin składania ofert wstępnych w akcji na częstotliwości radiowe z pasma 3,6 GHz.

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował w komunikacie na swojej stronie internetowej, że w związku z przepisami ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2020 poz. 568) zawieszony zostaje bieg terminu składania ofert wstępnych w ogłoszonej 6 marca tego roku aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z zakresu 3480-3800 MHz. Do rozdysponowania są 4 bloki po 80 MHz, na których operatorzy mają świadczyć usługi 5G.

Zobacz: UKE ogłasza aukcję na rezerwacje częstotliwości 5G z pasma 3,6 GHz
Zobacz: 5G za darmo przez pół roku. Węgrzy wystartowali z komercyjną usługą 5G

Zawieszenie biegu terminu składania ofert wstępnych obowiązuje od 31 marca 2020 roku, w okresie stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego ogłoszonego z powodu COVID-19 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. Po upływie okresu zawieszenia termin składania ofert wstępnych będzie biegł dalej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE

Przewiń w dół do następnego wpisu