DAJ CYNK

T-Mobile: oto najpopularniejsze smartfony 5G. Jakie modele rządzą w rankingu?

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

T-Mobile: oto najpopularniejsze smartfony 5G.

Mimo że sieć 5G w Polsce wciąż pozostaje we wczesnej fazie rozwoju, to jednak zasięg nieustannie się powiększa, rośnie też liczba smartfonów z 5G. T-Mobile podaje najnowszy ranking tego typu urządzeń, sprzedawanych w magentowej sieci.

Jak zauważa T-Mobile, rankingi najlepiej sprzedających się smartfonów w kanałach operatora regularnie wskazywały, że w 2021 roku największą popularnością cieszyły się modele marek Samsung, Apple oraz Xiaomi. Zdziwienia nie wywołuje więc informacja, że ten trend utrzymał się do końca. Wyniki z ostatniego kwartału 2021 potwierdzają, że urządzenia tych producentów wciąż są wybierane najczęściej. 

T-Mobile przekonuje, że wyniki sprzedażowe minionego roku jasno pokazują na coraz większe zainteresowanie Polaków technologią 5G

Jeszcze w trzecim kwartale smartfony kompatybilne z siecią piątej generacji stanowiły 30 proc. telefonów wybieranych przez klientów T-Mobile, w czwartym kwartale było to już ponad 40 proc. Operator przekonuje, że duży wpływ na taki rezultat ma coraz szersza dostępność 5G w smartfonach różnych segmentów cenowych, ale też świadomość potencjału tej technologii wśród użytkowników.

Zobacz: Przenoszenie numerów w 2021 roku: Orange i T-Mobile na plusie, Plus i Play na minusie

Najpopularniejsze smartfony 5G w T-Mobile

W przypadku segmentu premium podium zdominowały produkty firmy Apple z modelem iPhone 13 Pro 128/256 GB na czele. Na drugiej pozycji ulokował się iPhone 13 Pro Max 128 GB. Trzecie miejsce przypadło Samsungowi Galaxy S21+ 5G 128 GB.

Półkę niżej pierwszą lokatę objął Samsung za sprawą modelu Galaxy S21 5G 128 GB. W tej kategorii cenowej Apple wciąż utrzymało jednak silną pozycję, zajmując drugie i trzecie miejsce z urządzeniami iPhone 13 128 GB, a następnie iPhone 13 mini 128 GB.

W segmencie średnim całe podium należało już do Samsunga z najpopularniejszym w tym segmencie modelem Samsung Galaxy A52s 6/128 GB na czele. Druga lokata należała do modelu Galaxy A22 5G, a TOP3 tej kategorii zamknął Samsung Galaxy A32 5G.

O ile Apple i Samsung zdominowały ranking najlepiej sprzedających się smartfonów kolejno w segmentach od premium do średniej półki, o tyle w ostatnim przedziale cenowym najpopularniejsze kazały się dwie inne marki telefonów. Pierwszą lokatę objęło tutaj Xiaomi z modelem Xiaomi Redmi Note 10 5G 64 GB. Zaraz za nim znalazła się Motorola Moto G50 5G.

Zobacz: T-Mobile: ranking najpopularniejszych smartfonów 5G. Apple rządzi
Zobacz: T-Mobile: nowa usługa zmniejsza ryzyko niechcianego przelogowania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: T-Mobile Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu