DAJ CYNK

Samsung inwestuje w Wietnamie. Powstanie tam centrum R&D

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2288

Kampus Samsunga

Samsung zaczął budowę centrum badawczo-rozwojowego w Wietnamie. To miejsce pracy nawet dla 3 tysięcy osób. 

Samsung buduje swoje nowe centrum R&D w stolicy Wietnamu – Hanoi. Budowa zostanie zakończona do końca 2020 roku. W centrum znajdzie pracę od 2,2 do 3 tysięcy osób

W Hanoi znajduje się już jedno centrum badawczo-rozwojowe Samsunga. To starsze skupia się na rozwiązaniach telekomunikacyjnych dla smartfonów. Poza tym Samsung ma podobne ośrodki na wielu kontynentach. Jeden z nich znajduje się w Polsce – ma siedziby w Warszawie i Krakowie. Poza tym Samsung prowadzi badania w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Izraelu, Indiach, Filipinach, Rosji, Ukrainie, Indonezji, Singapurze i oczywiście w swojej ojczyźnie – Korei Południowej. 

Zobacz: Samsung kończy produkcję smartfonów w Chinach
Zobacz: Samsung zamyka fabrykę Galaxy Z Flip przez koronawirusa
Zobacz: Samsung: Największa fabryka smartfonów na świecie powstała w Indiach

Rząd Wietnamu poinformował, że nowa inwestycja opiewa na 220 milionów dolarów. Warto tu dodać, że Samsung jest największym zagranicznym inwestorem w tym kraju. W sumie wydał tam już 17 miliardów dolarów. 

Koreański gigant ma w Wietnamie także dwie fabryki smartfonów: w prowincji Bac Ninh niedaleko Hanoi oraz nowszą w prowincji Thai Nguyen. Dzięki temu łatwiej mu konkurować z tańszymi producentami jak Xiaomi. W planach jest także otwarcie w Wietnamie fabryki czipów Samsunga.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung Electronics Vietnam

Przewiń w dół do następnego wpisu