DAJ CYNK

Samsung kończy produkcję smartfonów w Chinach

02.10.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6292

Ważne 0

0

Samsung produkcja w Chinach

Samsung nie zamierza dłużej produkować swoich smartfonów w Chinach. Udział urządzeń Koreańczyków w lokalnym rynku jest wręcz marginalny. Na podobny krok zdecydował się Sony.

Smartfony Samsunga nie wytrzymują konkurencji na chińskim rynku. Obecnie stanowią zaledwie 1% miejscowego rynku, podczas gdy w w połowie 2013 roku było to 15%. Ale 2013 rok był dawno temu, a obecnie Chińczycy mają bardzo specyficzny rynek. Zdaniem analityków, większość mieszkańców Państwa Środka kupuje głównie tanie smartfony rodzimej produkcji. Jeśli sięgają po sprzęt droższy, to jest to iPhone lub Huawei.

Zobacz: Google Pixel 4 i Pixel 4 XL na nowych renderach

Dodatkowo rosnące koszty pracy, a także wyhamowanie gospodarki powodują, że Samsung nie widzi sensu utrzymywania swoich fabryk w Chinach. Podobnego zdania jest Sony, który zamyka swoją fabrykę w Pekinie i przenosi produkcją do Tajlandii.

Zobacz: Motorola One Action: test smartfonu, który chciał być jak GoPro

Nie wiadomo jak duża była moc produkcyjna fabryki Samsunga w mieście Huizhou, producent nie podaje tej informacji. Jednak zdaniem południowokoreańskich mediów firma zatrudniała tam aż 6000 pracowników i w 2017 roku wyprodukowała 63 mln smartfonów. Dla porównania w tym roku Samsung chce wyprodukować 394 mln smartfonów, więc chińska fabryka musiała być dla Koreańczyków ważnym ogniwem całego biznesu. Samo miejsce działało już ładny kawałek czasu, bo od 1992 roku. Samsung, pomimo zakończenia produkcji, nie zamierza wycofywać swoich urządzeń z chińskiego rynku. Nadal będą dostępne w sklepach.

Zobacz: Samsung podpisał z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa
Zobacz: Samsung Inkubator w Białymstoku organizuje nabór do I tury inkubacji

 

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu