DAJ CYNK

Samsung podpisał z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Marian Szutiak

Wydarzenia

Samsung podpisuje z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie w sprawie cyberbezpieczeństwa

Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska, oraz Karol Okoński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, podpisali w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji porozumienie, którego celem jest przystąpienie Samsung Electronics Polska do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Jest on realizowany przez resort cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym.

Podpisane w Ministerstwie Cyfryzacji porozumienie obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie, do których należą:

  • Obszar informacyjny - przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach,
  • Obszar edukacyjny - edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług,
  • Obszar szkoleniowy - szkolenia administracji w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa,
  • Obszar know-how - wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa,
  • Obszar testów i certyfikacji - prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

Zobacz: Zadbaj o dane w swoim smartfonie, zanim ktoś zrobi to za Ciebie
Zobacz: Projekt Strategii Cyberbezpieczeństwa RP trafia do konsultacji

- Samsung głęboko wierzy, że nie tylko inwestycje, lecz przede wszystkim budowanie świadomości cyberzagrożeń oraz transfer wiedzy na temat zabezpieczeń stanowi to, co najcenniejsze. Między innymi tu w Polsce chcemy się dzielić tym, co dla nas bardzo ważne – naszą cyfrową bezpieczną przyszłością. Wierzymy, że współpraca z polskim rządem przyniesie ogromne rezultaty i pozwoli jeszcze lepiej reagować na wyzwania cyberbezpieczeństwa.

– powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska

- Cieszymy się, że firma ma w naszym kraju jedno z największych centrów rozwojowo-badawczych na całym świecie. Tym bardziej, że przywiązujemy dużą wagę do kwestii cyberbezpieczeństwa, a innowacje z tego zakresu powstają między innymi właśnie tu, nad Wisłą. Możemy wzmocnić naszą współpracę i poprzez porozumienie zapewnić transfer wiedzy, która umożliwi podnoszenie odporności na cyberzagrożenia i wpłynie na wyższy poziom ochrony danych.

– powiedział Karol Okoński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa

Zobacz: Lidl rozdaje Iphone'a X! Spokojnie, to tylko kolejny cyberatak
Zobacz: Zao: niewinna aplikacja deepfake czy nowe narzędzie dla cyberprzestępców?

 - To porozumienie, jak również wiele wcześniejszych projektów to dla nas doskonały przykład współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a administracją publiczną. Jesteśmy dumni, że możemy jako lider innowacji wdrażać rozwiązania i przekazywać wiedzę, która zapewni jeszcze większy poziom bezpieczeństwa w naszym kraju.

- powiedział dyrektor Jacek Łęgiewicz, odpowiedzialny w Samsung Electronics Polska za komunikację korporacyjną

Samsung Electronics Polska angażuje się w lokalne inicjatywy społeczno-edukacyjne w Polsce, takie jak sieć Samsung Inkubator. Wspierają one rozwój innowacji w regionie Polski Wschodniej (Lublin, Białystok, Rzeszów). Jest też program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, działający pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Samsung wspiera też instytucje i wydarzenia kulturalne. Firma jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz: Samsung Inkubator w Białymstoku organizuje nabór do I tury inkubacji
Zobacz: Co ma wspólnego 5G z wyścigami samochodowymi? Pokazali to Samsung i SK Telecom

Samsung podpisuje z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie w sprawie cyberbezpieczeństwa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu