DAJ CYNK

Samsung Inkubator w Białymstoku organizuje nabór do I tury inkubacji

01.10.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4000

Ważne 0

0

Samsung Inkubator Białystok nabór do I tury

W białostockim Inkubatorze Samsunga trwa nabór do I tury inkubacji. Mogą w niej wziąć udział startupy tworzące rozwiązania odpowiadające na wyzwania współczesnego świata.

Trzeci w Polsce Inkubator Samsunga działa w białostockim Parku Naukowo Technologicznym od kwietnia 2019 roku. Ma on na celu skupiać wokół siebie projekty, które stanowią odpowiedź na 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Cele te obejmują szeroki zakres wyzwań, takich jak ubóstwo, głód, zdrowie, edukacja, równość płci, zmiany klimatyczne, zrównoważony rozwój, pokój na świecie czy sprawiedliwość społeczna. Szczególnie docenione zostaną projekty, które spełniają kilka celów jednocześnie – środowiskowych, gospodarczych i społecznych (tzw. triple bottom line). Przed przystąpieniem do rekrutacji warto, aby przedsiębiorcy odpowiedzieli sobie na kilka pytań dotyczących swoich koncepcji, które pomogą im pozytywnie przejść proces rekrutacji. Powinni zastanowić się m.in. nad tym, na jakie wyzwania społeczne i środowiskowe odpowiada ich pomysł, czy w jakiś sposób zmniejszy on negatywny wpływ człowieka na środowisko lub też, czy przyczyni się do bardziej efektywnego używania surowców, energii czy już istniejących dóbr.

Zobacz: Samsung Galaxy A70s oficjalnie: aparat 64 Mpix i nowy design
Zobacz: Moza Mini-S w sprzedaży. Gimbal do smartfonu z funkcją selfie sticka i tripodu

Celem programów Inkubatora Samsunga jest stworzenie najlepszych warunków do rozwoju projektu. To nie tylko bezpłatna przestrzeń dla startupów, ale również dostęp do najnowocześniejszych urządzeń firmy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Inkubator wspiera projekty na każdym etapie, od fazy koncepcyjnej do stworzenia prototypu. Pomagają w tym inżynierowie działu badań i rozwoju Samsunga (Samsung R&D Institute Poland). Wsparcie obejmuje również pomoc w poszukiwaniu inwestorów, a najlepsze projekty mogą liczyć również na wsparcie finansowe, przy zachowaniu pełnych praw do swojego pomysłu.

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej Inkubatora.

Zobacz: Nie tylko mural z Zenkiem - Białystok z Inkubatorem Technologicznym Samsunga

Zobacz: T-Mobile zwycięzcą dużego przetargu Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Zobacz: Kirin 1000 pojawi się w przyszłym roku w linii Huawei Mate 40

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu