DAJ CYNK

Rząd USA wysuwa nowe oskarżenia wobec Huaweia. Chińska firma odpowiada

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3543

Huawei nowe oskarżenia rządu USA

Departament Sprawiedliwości USA poinformował o złożeniu w amerykańskim sądzie pozwu przeciwko firmie Huawei. Chiński producent jest oskarżany o spisek mający na celu złamanie ustawy Racketeer Influposed and Corrupt Organizations Act (RICO). Mamy oświadczenie Huaweia w tej sprawie.

Departament sprawiedliwości USA złożył w sądzie federalnym stanu Nowy Jork 16-punktowy akt oskarżenia przeciwko firmie Huawei oraz czterem spółkom zależnym (oficjalnie i nieoficjalnie): Huawei Device, Huawei Device USA, Futurewei Technologies i Skycom Tech, a także dyrektorowi finansowemu (CFO) Huaweia (Wanzhou Meng). Amerykański rząd oskarża chińskiego producenta między innymi o wykradanie tajemnic handlowych amerykańskich firm, takich jak kod źródłowy i instrukcje obsługi routerów internetowych, technologia antenowa i technologia testowania robotów.

Zobacz: [Aktualizacja] Huawei ma dostęp do backdoorów w sieciach na całym świecie - twierdzą władze USA. Huawei: te zarzuty przeczą logice!
Zobacz: Huawei pozwał Verizona za naruszenia patentowe. Verizon: bezsensowna akcja PR i atak na nasz naród

Jak pisze Departament Sprawiedliwości w swoim komunikacie, Huawei podpisywał z amerykańskimi firmami umowy o poufności, a następnie wykorzystywał ich własność intelektualną niezgodnie z zawartymi porozumieniami, do własnych celów. Huawei rzekomo wprowadził politykę ustanawiającą program premiowy w celu nagradzania pracowników, którzy uzyskali poufne informacje od konkurentów.

Inne zarzuty, to między innymi współpraca Huaweia oraz podmiotów od niego zależnych z takimi państwami, jak Iran czy Korea Północna, a także twierdzenie, że Skycom nie jest spółką zależną chińskiego giganta, co - zdaniem amerykańskich urzędników - nie jest zgodne z prawdą.

Z pełną treścią aktu oskarżenia (w języku angielskim) można się zapoznać pod tym adresem.

Oświadczenie Huaweia

Z zarzutami amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości nie zgadzają się władze firmy Huawei. Poniżej publikujemy oświadczenie chińskiego producenta w tej sprawie.

Nowy akt oskarżenia jest kolejną próbą, jaką Departament Sprawiedliwości USA podejmuje, by trwale zaszkodzić reputacji Huawei i działalności firmy. Powody tego działania nie mają żadnego związku z egzekwowaniem prawa. Nowe oskarżenia są bezzasadne i opierają się w dużej mierze na sporach cywilnych z ostatnich 20 lat, które zostały już wcześniej wyjaśnione, osądzone, a w niektórych przypadkach odrzucone przez sędziów federalnych i ławy przysięgłych. Zarzuty rządu USA nie przechylą szali w sądzie, bo udowodnimy, że są one zarówno bezzasadne, jak i nieuczciwe.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro w nowej cenie. Jest tani jak nigdy!
Zobacz: Huawei P Smart Pro, czyli Z w lepszej wersji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Departament Sprawiedliwości USA, Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu