DAJ CYNK

Internet mobilny w Europie według RFBenchmark - w 2019 roku najszybciej było we Francji

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Paryż, Wieża Eiffla, dzień

RFBenchmark podsumował 2019 rok w Europie pod względem jakości i szybkości Internetu mobilnego. Najszybciej można było pobierać dane korzystając z tego typu usług we Francji, na końcu stawki znalazła się Ukraina.

Pomiary do sporządzenia rankingu były zbierane od użytkowników korzystających z aplikacji mobilnej RFBenchmark. Dzięki niej możliwy jest pomiar podstawowych parametrów sieci komórkowych, takich między innymi jak poziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej oraz państwie, na terenie którego znajduje się smartfon. Na żądanie wykonywane są też pomiary szybkości Internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia.

Zobacz: RFBenchmark podsumował 2019 rok. Triumfują Orange i T-Mobile
Zobacz: Play i Toya – ich łącza przyspieszyły najbardziej. SpeedTest podsumował rok 2019

W momencie, gdy aplikacja odnotuje niskiej jakości połączenie głosowe, brak usług Internetu mobilnego lub innej usługi, ma ona możliwość zaraportowania aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.

Internet mobilny w Europie w 2019 roku

Pod względem pobierania danych najszybszy Internet mobilny w ubiegłym roku był we Francji (19,9 Mb/s), Austrii (19,8 Mb/s) i Portugalii (19,3 Mb/s). Na drugi końcu znalazły się takie państwa, jak Ukraina (9,7 Mb/s), Macedonia (10,4 Mb/s) i Rosja (11,5 Mb/s). Polska znalazła się o włos od podium, ze średnią szybkością 19,2 Mb/s.

Internet mobilny, pobieranie danych - Europa 2019
Internet mobilny 2019 - szybkość pobierania danych

Zwycięzcą rankingu pod względem szybkości wysyłania danych przy użyciu łączy mobilnych jest Hiszpania (10,3 Mb/s), która wyprzedziła na podium Austrię (10,2 Mb/s) i Holandię (10,1 Mb/s). Najwolniej można było wysyłać dane za pomocą Internetu mobilnego na Ukrainie (3,4 Mb/s), a także w Macedonii (3,5 Mb/s) i Azerbejdżanie (4,8 Mb/s). W Polsce średnia szybkość wysyłania danych wyniosła 8,04 Mb/s.

Internet mobilny, wysłanie danych - Europa 2019

Kolejny ranking dotyczy wartości PING. Pod tym względem w 2019 roku najlepiej było w takich państwach, jak Łotwa (59 ms), Norwegia (61 ms) i Wielka Brytania (62 ms), a najgorzej na Ukrainie (100 ms), w Azerbejdżanie (98 ms) i w Rosji (92 ms). Polski wynik to 68 ms.

Internet mobilny, PING - Europa 2019

Zobacz: Speedtest Global Index: Internet w Polsce a reszta świata
Zobacz: Unity Line wprowadza szybki Internet na dwóch promach do Szwecji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: RFBenchmark

Przewiń w dół do następnego wpisu