DAJ CYNK

Speedtest Global Index: Internet w Polsce a reszta świata

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Speed prędkościomierz niebieski

Serwis Speedtest.net opublikował grudniowy ranking szybkości Internetu na świecie, z podziałem na łącza mobilne i stacjonarne. Polska zajęła w obu klasyfikacjach miejsca 57 i 31.

Internet mobilny na świecie

Średnia szybkość mobilnych łączy internetowych na świecie w grudniu 2019 tego roku wyniosła 32,01 Mb/s dla pobierania i 12,02 Mb/s dla wysyłania danych. Pozytywną informacją jest to, że obie wartości w ostatnim czasie cały czas rosną. Na pierwszym miejscu rankingu przygotowanego przez firmę Ookla (serwis speedtest.net), znalazła się ponownie Korea Południowa. Jej mieszkańcy mogli pobierać dane łączami mobilnymi ze średnią prędkością 103,18 Mb/s. Polska zajęła 57. miejsce (spadek o 7 miejsc w stosunku do poprzedniego zestawienia) z wynikiem 32,77 Mb/s. W Europie najszybszy Internet mobilny w grudniu był w Holandii - 67,08 Mb/s (7. miejsce na świecie).

Zobacz: Grudniowe wyniki speedtestu: Orange i Play na szczycie, T-Mobile dopiero na trzecim miejscu
Zobacz: RFBenchmark: T-Mobile i Orange na szczycie grudniowego rankingu szybkości Internetu mobilnego w Polsce

Speedtest.net grudzień 2019 Internet mobilny

Internet stacjonarny na świecie

W grudniu ubiegłego roku średnia prędkość stacjonarnych łączy internetowych wyniosła 73,58 Mb/s dla pobierania i 40,39 Mb/s dla wysyłania danych. Liderem rankingu jest Singapur, ze średnią szybkością pobierania danych na poziomie 200,12 Mb/s. Polska zajęła tu 31. miejsce (wzrost o 1) z wynikiem 85,50 Mb/s. W Europie najszybszy Internet stacjonarny był w grudniu w Monako - 148,91 Mb/s (3. miejsce na świecie).

Zobacz: Apple AirPods mają ponad połowę rynku słuchawek bezprzewodowych TWS
Zobacz: Google Play i App Store: Google przegonił Facebooka, TikTok wciąż zyskuje

Speedtest.net grudzień 2019 Internet stacjonarny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest.net

Przewiń w dół do następnego wpisu