DAJ CYNK

[Aktualizacja] Play odgryza się T-Mobile i składa wnioski o zabezpieczenie procesowe dotyczące dwóch kampanii reklamowych

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

Play złożył w sądzie wniosek o zabezpieczenie procesowe dotyczące dwóch kampanii reklamowych madżentowego operatora. T-Mobile potwierdza wydarzenia. To dalszy ciąg sądowej batalii dotyczącej sieci 5G Ready.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Telko.In. Play złożył w sądzie wnioski o dwa zabezpieczenia procesowe. Pierwszy z nich dotyczy kampanii najszybszego Internetu w Polsce. Była ona prowadzona wiosną 2018 roku i T-Mobile powoływał się w niej na wyniki Speedtest.pl. Drugie zabezpieczenie dotyczy ostatniej usługi operatora, czyli Supernetu video na kartę

Zobacz: Video bez limitu danych w T-Mobile na kartę - rusza nowa kampania reklamowa usługi

Na pierwszy rzut oka, ciężko jest dopatrzeć się czegoś podejrzanego w tym spocie. Być może chodzi o inną część kampanii.

Oba wnioski Play zostały odrzucone przez sąd w Warszawie, ale mogą zostać bez problemu złożone w innym sądzie, który być może chętniej zajmie się sprawą. Co ciekawe, złożone zostały tylko wnioski o zabezpieczenie, ale bez żadnego pozwu.

Otrzymaliśmy w tej sprawie komentarz z biura prasowej T-Mobile:

Wiemy o dwóch wnioskach złożonych przez Play i oba zostały przez sąd odrzucone. Jeśli P4 złożyło podobne wnioski również w innych sądach, to taka informacja do nas jeszcze nie dotarła. Nam pozostaje się cieszyć, że Play przyłączył się do zapoczątkowanej przez nas kampanii eliminowania rynkowych nonsensów, ale szukanie ich u konkurencji wydaje się chybionym strzałem. Zresztą same orzeczenia sądowe, a dokładniej odrzucenie zabezpieczeń przez sad, są tego najlepszym dowodem.

Aktualizacja:

Jak informuje portal Telko.In, Play uzyskał zabezpieczenie dotyczące kampanii "najszybszego Internetu". Co ciekawe, wydał je sąd... w Lublinie. Cały czas trwają próby uzyskania zabezpieczenia w drugiej sprawie. Aktualnie ma się nią zajmować kilka sądów w Warszawie.

Zobacz: [Aktualizacja II] Katastrofa w Play. T-Mobile bliski zakazania 5G Ready
Zobacz: Play będzie walczyć o 5G Ready do końca. Czy fiolet wygra z różem?
Zobacz: Czy Play dogada się z T-Mobile? Odpowiednik 5G Ready w USA trafił do sądu - operatorzy podpisali ugodę
Zobacz: 5G Ready w T-Mobile. Na razie tylko w Austrii i w innej formie niż w Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: telko.in; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu