DAJ CYNK

5G Ready w T-Mobile. Na razie tylko w Austrii i w innej formie niż w Play

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16553

T-Mobile Austria zmienia nazwę na Magenta Telekom. Bardziej interesująca od zmiany nazwy jest jednak nowa oferta operatora - 5G Ready.

Magenta Telekom to pierwszy operator z taką nazwą należący do grupy Detsche Telekom. Rebranding nastąpił po przejęciu UPC Austria przez T-mobile Austria. Transakcja opiewająca na 1,9 mld euro miała miejsce w 2018 roku. Operator zatrudnia obecnie 2,5 tys. osób i świadczy usługi dla 8,5 mln klientów.

Głównym motywem nazwy nowej marki jest kolor, czyli tytułowa Magenta. Wynika to z tego, że obecnie klienci kojarzą głównie jej kolor, a charakterystyczny znak T został przesunięty do boku i znacznie zmniejszony.

Zobacz: T-Mobile Polska z niewielkim wzrostem przychodów za 1Q2019 - oceniają analitycy

Rebranding to jedno, ale bardziej interesująca jest nowa usługa dostępna w Magenta Telekom określana jako 5G Ready. I nie jest to żart:

To na pierwszy rzut oka daje nam kuriozalną wręcz sytuację, w której polski T-Mobile oskarża Play o wprowadzanie klientów w błąd nazwą 5G Ready, a austriacki T-Mobile sam ją stosuje. Witold Tomaszewski z Play już zapowiada, że chętnie wykorzysta historię austriackiego 5G Ready w toczącej się sprawie sądowej.

 Zobacz: [Aktualizacja II] Katastrofa w Play. T-Mobile bliski zakazania 5G Ready

Jednak w tym przypadku mowa jest o czymś innym. W regulaminie wspomnianej usługi mamy informację, że chodzi tutaj o ofertę, którą po wprowadzeniu sieci 5G w Austrii będzie można uaktualnić do taryfy 5G bez konieczności zawierania nowe umowy lub przedłużania obecnej. Nie ma tutaj mowy o zmianie nazwy zaawansowanej sieci LTE na 5G Ready, więc nie możemy mówić, że mamy tutaj dwie identyczne sytuacje. Sieć piątej generacji w Austrii ma ruszyć w 2020 roku.

Zobacz: Protest przeciwko sieci 5G w Polsce był smutny. Teorie o szkodliwym PEM wybrzmiały w sejmie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu