DAJ CYNK

Play rozszerza zasięg internetu i telewizji. Kupił śląską spółkę

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

Play się nie zatrzymuje i realizuje kolejne punkty strategii zakładającej rozbudowę sieci internetu szerokopasmowego i telewizji. Dziś Fioletowi kupili działającego w trzech województwach operatora ze Śląska – spółkę Syrion.

Grupa Play poinformowała dziś o realizacji nowej transakcji – nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach

Fioletowi przekonują, że transakcja przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, na czym mają skorzystać klienci indywidualni i biznesowi.

Syrion ma liczącą 3 tys. km sieć światłowodową, która obejmuje zasięgiem ponad 86 tysięcy gospodarstw domowych w ponad 80 miejscowościach w 11 powiatach na terenie trzech województw: śląskiego, opolskiego i lubelskiego. 

Firma oferuje dostęp do internetu, usług telekomunikacyjnych (telefonia mobilna i stacjonarna) i telewizji cyfrowej klientom indywidualnym, biznesowym oraz w modelu hurtowym. Do Grupy Syrion należą też mniejsze, przejęte w ostatnich latach spółki SystemNet, HeNet, SSH i mikemi.net.

Jako lider branży telekomunikacyjnej, Grupa Play intensywnie inwestuje w rozwój sieci mobilnej i światłowodowej oraz stale poszukuje możliwości biznesowych, aby rozszerzać zasięg swoich usług z korzyścią dla klientów w Polsce. Inwestycja w spółkę Syrion wspiera realizację naszego celu, jakim jest zapewnienia klientom w Polsce jak najszerszego dostępu do najwyższej jakości usług mobilnych, najszybszego internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej zapewniając im wolność wyboru

– mówi Jean Marc Harion, prezes Grupy Play.

Play nie poinformował jeszcze, jakie ma szczegółowe plany dotyczące spółki Syrion.

To już kolejne posunięcie biznesowe Play w ostatnim czasie. Niedawno Grupa Play podpisała porozumienia z państwowym operatorem Exatel, który będzie na infrastrukturze Playa budować własną sieć jako MVNO.

Z kolei pod koniec marca Play sprzedał francuskiemu funduszowi InfraVia 50% udziałów swojej spółki zależnej Polski Światłowód Otwarty (dawniej FibreForce), z którym zamierza budować stacjonarną sieć szerokopasmową w otwartym modelu dostępu.

Zobacz: Play i państwowy Exatel łączą siły. Zaoferują nowe usługi
Zobacz: Play sprzedał Francuzom światłowody UPC

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Play