DAJ CYNK

Play i państwowy Exatel łączą siły. Zaoferują nowe usługi

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

Play i Exatel podpisały porozumienie, dzięki któremu zaoferują usługi dla biznesu i sektora publicznego. Państwowy operator ruszy z telefonią komórkową jako MVNO na infrastrukturze Playa.

Grupa Play poinformowała o podpisaniu porozumienia z państwowym operatorem Exatel. Efektem współpracy mają być usługi telekomunikacyjne świadczone klientom korporacyjnym i instytucjom publicznym w całej Polsce. 

Grupa Play dysponuje infrastrukturą mobilną z ponad 10 800 stacji bazowych oraz stacjonarną z 16 tys. km światłowodów i oferuje swoje usługi telekomunikacyjne także dla rynku B2B. Z kolei spółka Exatel, operator telekomunikacyjny, w którym 100% udziałów ma Skarb Państwa, dysponuje 22 tys. km sieci światłowodowej. Dostarcza transmisję danych w bankach i spółkach energetycznych.

Wierzę, że współpraca z Exatelem pomoże zapewnić jeszcze większej grupie klientów biznesowych oraz instytucjom publicznym jak najlepiej dostosowane do ich potrzeb rozwiązania teleinformatyczne

 – powiedział Jean Marc Harion, prezes Grupy Play. 

Exatel, dzięki partnerstwu z Play, zamierza rozwinąć usługi telefonii komórkowej w modelu MVNO. Firmy przekonują, że mają wspólnie do zaoferowania ekspercką wiedzę, rozwiązania chmurowe i bezpieczeństwa, infrastrukturę sieciową oraz usługi mobilne.

Exatel i Play świetnie uzupełniają się, jeśli chodzi o portfolio produktów oraz doświadczenie. Wykorzystamy synergię szkieletu i sieci Exatel oraz sieci dostępowej Play, by wspólnie oferować kompleksowe usługi telekomunikacyjne naszym klientom. Razem możemy walczyć o pozycję lidera usług telekomunikacyjnych dla B2B w sektorze publicznym w Polsce

– powiedział Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Exatela.

Exatel jest dostawca usług ICT, cyberbezpieczeństwa i łączności satelitarnej. Dzięki swojej sieci światłowodowej dostarcza transmisję danych we wszystkich polskich bankach komercyjnych i spółkach sektora energetycznego. Zaprojektował i zbudował sieć OST do łączności administracji rządowej. W ramach projektów B+R stworzył autorskie rozwiązania jak polski anty-DDoS TAMA, TAMAPro7, SDNbox, SDNcore. 

Spółka Exatel jest typowana jako operator strategiczny w sieciach 5G 700 MHz dla sektora publicznego. Taką rolę ma jej zapewnić nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. 

Zobacz: Exatel wystrzeli polskiego satelitę telekomunikacyjnego
Zobacz: Rząd powraca do kontrowersyjnego prawa. Nowelizacja KSC coraz bliżej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Exatel

Źródło tekstu: Play, Exatel