DAJ CYNK

Marcowe wyniki Speedtestu. Inea nie daje szans konkurentom, a fioletowe LTE znowu jest najszybsze

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Play jest 5G Ready i coraz bardziej przyspiesza, nawet przy uwzględnieniu roamingu krajowego depcząc sieciom T-Mobile i Orange po piętach. Plus tymczasem na dobre został z tyłu. W Internecie stacjonarnym Vectra przegoniła Toyę i wskoczyła na najniższy stopień podium.

Internet stacjonarny

Lutowe spadki prędkości w sieci Inea są już za nami, a wielkopolski operator ciągle jest na prowadzeniu, oferując swoim klientom najszybsze łącza internetowe. Drugie miejsce należy ponownie należy do UPC, a na najniższym stopniu podium nastąpiło małe przetasowanie. Vectra przyspieszyła o kilka procent i wyprzedziła sieć Toya, spychając ją na czwartą pozycję. Stacjonarny Orange znalazł się na ósmym miejscu - bez zmian w stosunku do lutego.

Zobacz: Inea, UPC i Vectra - tak wyglądała pierwsza trójka najlepszych w Polsce dostawców Internetu w 2018 roku według nPerf
Zobacz: Vectra ma nową ofertę telefonii komórkowej

Internet mobilny - ogółem

Uwzględniając roaming krajowy, z którego powszechnie korzystają klienci sieci Play, fioletowy operator w marcu dał się minimalnie wyprzedzić dwóm rywalom, T-Mobile i Orange. Plus pozostał daleko z tyłu. Ciekawe, jak by to wszystko wyglądało, gdyby klienci Play korzystający z roamingu nie mieli narzuconego ograniczenia szybkości Internetu.

Wyniki bez roamingu krajowego

Nieco inaczej wyglądała sytuacji przy założeniu, że klienci każdego z operatorów korzystają tylko z ich sieci. W tym przypadku Play przyspiesza, czyli możliwe, że z hasłem 5G Ready i towarzyszącą mu kampanią rzeczywiście łączą się też zmiany na lepsze.

Zobacz: Play będzie walczyć o 5G Ready do końca. Czy fiolet wygra z różem?

Internet mobilny - LTE

Gdy odrzucimy testy wykonywane w sieciach 3G, ranking pozostaje identyczny. Na czele jest T-Mobile, a potem niemal "łeb w łeb" Orange i Play. Ponownie nie poszczęściło się Plusowi - ktoś musi być ostatni. Ale żeby aż tak odstawać od reszty?

A gdy wyłączymy roaming krajowy...

...wtedy ponownie Play jest na prowadzeniu, minimalnie wyprzedzając Magentowych.

Zobacz: Raport przenośności numerów w 1Q2019. Orange i Play na minusie, mocny Plus, Premium Mobile w innej lidze
Zobacz: Wyniki operatorów w 2018 roku. Czyja strategia okazała się najbardziej dochodowa?
Zobacz: RFBenchmark: pomiary szybkości Internetu mobilnego w Polsce powinny uwzględniać roaming krajowy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu