DAJ CYNK

Infinix chwali się wzrostem. Marka idzie jak burza

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Infinix chwali się wzrostem. Marka idzie jak burza

Infinix chwali się, że jest liderem wśród globalnych marek smartfonów pod względem wzrostu wielkości dostaw w 2023 roku. Z danych IDC wynika, że wzrost ten był całkiem niezły.

W 2023 roku na globalny rynek trafiło o ponad 13 milionów smartfonów Infinix więcej niż rok wcześniej. Stanowiło to wzrost aż o 64,1% w ujęciu rocznym. Producent smartfonów tej marki zawdzięcza to osiągnięcie między innymi swoim innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, współpracy z partnerami oraz wieloaspektowemu podejściu do marketingu.

Infinix koncentruje się na zaspokajaniu upodobań młodych ludzi, dostarczaniu dostosowanych do ich potrzeb innowacji technologicznych i uznaniu kluczowej roli partnerstw strategicznych. Wykorzystując TikTok jako platformę kreatywną, skutecznie docieramy do naszych docelowych użytkowników, umożliwiając im pokonanie swoich ograniczeń i stanie się lepszymi wersjami samych siebie.

– powiedział Tony Zhao, dyrektor generalny, Infinix

Zobacz: Infinix Note 40 Pro+, nowy flagowiec nadejdzie w marcu
Zobacz: Nowe smartfony Infinix już w sprzedaży. Ceny nie są wysokie

Infinix baner

Infinix na CES 2024 i MWC 2024

Podczas styczniowych targów CES 2024 w Las Vegas oraz lutowych targów MWC 2024 w Barcelonie, Infinix pokazał kilka swoich najnowszych innowacji. Były wśród nich takie rozwiązania, jak:

  • koncepcyjna technologię do gier mobilnych, która uzyskała wynik 2215639 punktów w teście AnTuTu, dzięki procesorowi MediaTek Dimensity 9300, nowemu systemowi CoolMax autorstwa firmy Infinix oraz zarządzaniu zasobami przez AI,
  • E-Color Shift, pozwalający na zmianę kolorów obudowy smartfonu bez zużywania energii dzięki E Ink Prism 3,
  • AirCharge, technologia umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie w odległości do 20 centymetrów i pod kątem 60 stopni od podstawki ładującej,
  • Extreme-Temp Battery, czyli pierwsza w branży technologia pozwalająca na ładowanie w skrajnych temperaturach, sięgających nawet minus 40 stopni Celsjusza.

Wymienione wyżej technologie mają się w przysżłości znaleźć w urządzeniach marki Infinix, które trafią na rynek.

Infinix w Polsce

Infinix miał swój debiut w Polsce we wrześniu 2022 roku. W samym 2023 roku marka sprzedała u nas 150 tysięcy smartfonów. Niedawno swoją polską premierę miały trzy nowe, atrakcyjne cenowo modele: HOT 40 Pro, HOT 40i oraz SMART 8. W grudniu zadebiutował flagowy ZERO 30 5G (nasz test), który jako pierwszy w swojej klasie został wyposażony w przedni aparat 50 Mpix z przednią lampą błyskową i możliwością nagrywania filmów UltraHD (4K@60fps). Od lutego 2024 roku smartfony Infinix są dostępne w ofercie Orange Polska

Zobacz: Nadchodzi Honor Magic 6 Ultimate. Znamy datę premiery
Zobacz: Vivo X Fold3 bez tajemnic. Szykuje się nowy rekord

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl, Infinix

Źródło tekstu: Infinix