DAJ CYNK

Huawei rozrywa na strzępy konkurentów w naszym regionie. Samsung w coraz gorszej sytuacji, silny Xiaomi

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5812

Jak wynika z najnowszych szacunków analityków z Canalys, Huawei w czwartym kwartale ubiegłego roku podwoił łączny udział w pięciu największych smartfonowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Według Canalys, liderem polskiego rynku smartfonów nadal pozostaje Samsung, z udziałem na ostatni kwartał 2018 roku szacowanym na poziomie 34,2 proc. Mocniejszą pozycję ma jeszcze w Rumunii, gdzie Koreańczycy mają aż 47,2 proc. rynku. Jednak Huawei mocno prze do przodu, co symbolizuje przekroczenie bariery 30 proc. łącznych udziałów w pięciu największych rynkach regionu CEE (Europy Środkowo-Wschodniej).

Zobacz: Huawei przedstawia uproszczoną strategię wdrażania technologii 5G

W Polsce według stanu na Q42018 Huawei wywalczył już 32,6 proc. udziałów. Na trzecim miejscu w naszym kraju znalazło się Apple z wynikiem 10,3 proc. Sporą niespodzianką jest za to dominująca pozycja Xiaomi na Ukrainie (26,7 proc.). Firma wyprzedziła tam zarówno Samsunga, jak i Huawei. Nasi południowi sąsiedzi oraz Rosja dużo przychylniej spoglądają na produkty chińskiego giganta.

Zobacz: Wyniki finansowe Samsunga za 4Q2018. Gigant podsumował także cały ubiegły rok

Z danych Canalys ewidentnie widać wypychanie mniejszych marek z rynku przez duet Huawei i Xiaomi. Przy okazji kurczy się przewaga Samsunga nad konkurentami, co może oznaczać w najbliższej przyszłości zmianę na pozycji lidera w Polsce. Ale ponieważ mamy do czynienia z prognozami i szacunkami, trudno ostatecznie potwierdzić jak będą wyglądać najbliższe miesiące.

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: Canalys

Przewiń w dół do następnego wpisu