DAJ CYNK

Google Play: 28 miliardów pobrań aplikacji w 3Q2020, ponad trzy razy więcej niż z App Store

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 20287

Google Play App Store pobrania aplikacji 3Q2020

Coraz większe wykorzystanie smartfonów przekłada się również na wzrost liczby pobrań aplikacji ze sklepów takich jak Google play czy App Store. W III kwartale tego roku z tego pierwszego pobrano aplikację lub grę ponad 28 miliardów razy, a ze sklepu Apple'a ponad 8 miliardów.

W miesiącach lipiec - wrzesień 2020 roku użytkownicy urządzeń z Androidem dokonali 28,3 mld pobrań aplikacji i gier ze sklepu Google Play - wylicza Safebettingsites. To o 31% więcej niż rok wcześniej i o 1,1% więcej niż w drugim kwartale tego roku. W tym samym czasie po aplikacje do sklepu Apple App Store sięgano 8,2 mld razy (+2,5% rok do roku i  -9,9% w ujęciu kwartalnym).

Zobacz: Większe zyski z aplikacji w Apple App Store niż Google Play, ale zawsze rządzi TikTok
Zobacz: Android 12 ułatwi korzystanie z innych sklepów niż Google Play

Od początku tego roku ze sklepu Google Play pobrano aż 80,6 mld aplikacji, natomiast liczba pobrań ze sklepu App Store osiągnęła 26,6 mld. A ile tych aplikacji w ogóle jest w tych sklepach? Google Play ma ich ponad 2,7 mln, natomiast Apple w swoim sklepie zgromadził 1,82 mln aplikacji.

Jeśli chodzi o pobrania ze sklepu Google'a, to najczęściej użytkownicy Androida sięgali po gry (13,49%), a także programy edukacyjne (9,11%) i biznesowe (6,95%). Więcej szczegółów znajdziecie na zamieszczonych poniżej wykresach.

 

Zobacz: Messenger staje się kolorowy
Zobacz: Google Maps z nowymi ikonkami samochodów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: safebettingsites.com

Przewiń w dół do następnego wpisu