DAJ CYNK

Android 12 ułatwi korzystanie z innych sklepów niż Google Play

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 6622

90 dni darmowej muzyki, rabaty w aplikacjach – nowa akcja w Huawei AppGallery

Ledwo co pojawiły się pierwsze telefony z Androidem 11, a już dowiadujemy się co nowego wprowadzi Android 12. Okazuje się, że Google zamierza dokonać dość nieoczekiwanego kroku.

Pierwsze telefony z systemem Android 11 ujrzały już światło dzienne. Był to Vivo V20 oraz najnowsza seria Google Pixel. Teraz będziemy z kolei świadkami długiego procesu aktualizacji kolejnych urządzeń, gdzie w bloku startowym już stoi HMD Global ze swoimi Nokiami. Google jednak już pracuje  nad Androidem 12. Okazuje się, że nowa odsłona Androida przyniesie pewne dość niespodziewane udogodnienie. O wiele łatwiej będzie korzystać z innych sklepów z aplikacjami. O ile Google Play ma podobną politykę co do pobierania opłat jak Apple App Store, to w Androidzie jest możliwe korzystanie z konkurencyjnych sklepów z aplikacjami.

Google zresztą pochwalił się, że większość telefonów z Androidem jest sprzedawana z przynajmniej dwoma sklepami. Nie dziwota, skoro swoje sklepy mają Huawei i Samsung. Pierwszy z producentów szczególnie jest zainteresowany promocją swojego Huawei AppGallery, ale nie znaczy to, że Galaxy Store niczym się nie wyróżnia. Znajdziemy tam na przykład Fortnite'a... Ani kroku w tył nie zamierza z kolei zrobić Apple. Tutaj konieczna raczej będzie interwencja Unii Europejskiej.

Zobacz: Google Play Pass trafia do Polski
Zobacz: Fortnite nadal jest dostępny w Galaxy Store
Zobacz:Unia Europejska pracuje nad przepisami, które uderzą w Google i Apple

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena

Przewiń w dół do następnego wpisu