DAJ CYNK

Google Maps z nowymi ikonkami samochodów

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 8065

Mapy Google pozwolą wkrótce wybrać ikonkę samochodu, którym się poruszasz. Funkcja taka pojawiła się u wybranych użytkowników. A czy zmieniono coś jeszcze?

Google Maps, czyli Mapy Google, służą codziennie wielu kierowcom jako darmowa nawigacja, a ich producent cały czas rozwija swoją usługę. Niektóre nowości wprowadza z pompą, inne umieszcza tam bez większego rozgłosu. Tak właśnie stało się dzisiaj, gdy wielu użytkowników Map na Androidzie odkryło, że mogą wybrać ikonkę samochodu. Opcja pojawia się u wybranych podczas wybierania nawigacji, czyli ustalania trasy z punktu A do punktu B. Po dotknięciu ikonki strzałki wyskakuje okienko z menu, w którym znajdują się - przynajmniej na razie - trzy samochody. Do wybory masz osobowy, SUV oraz pick-upa. Gdy wybierzesz, jego trójwymiarowy model pokaże się on na mapie podczas jazdy.

Zobacz: Mapy Google z interfejsem jak w Android Auto?

Oczywiście nie jest to żadna zmieniająca korzystanie z Map zmiana, ale poprawka stricte kosmetyczna, która jednak uprzyjemnia spoglądania na nawigację. Samych zmian w funkcjonalności nie stwierdzono. W przypadku Androida pojawiła się ona u użytkowników Google Maps w wersji 10.52.2. Jeśli chcesz sprawdzić, czy zaliczasz do grona szczęśliwców, którzy ją otrzymali, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji i po prostu spróbuj.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 9to5 Google

Źródło tekstu: 9to5Google

Przewiń w dół do następnego wpisu