DAJ CYNK

Ericsson Mobility Report: rozwój sieci 5G jest szybszy niż przewidywano

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5395

Najnowsza edycja raportu Ericsson Mobility Report z czerwca tego roku przewiduje, że w roku 2024 liczba subskrypcji 5G wyniesie 1,9 mld - o 400 mln więcej, niż prognozowano w raporcie z listopada 2018 roku.

Inne prognozy również znacząco wzrosły, przede wszystkim w wyniku szybkiego rozwoju 5G. Przewiduje się, że do końca 2024 roku w zasięgu 5G znajdzie się 45% populacji świata. Ostatni wskaźnik może wzrosnąć nawet do 65 procent, ponieważ technologia współdzielenia widma umożliwia wdrażanie 5G w pasmach częstotliwości LTE.

Zobacz: [Aktualizacja] Premier Morawiecki podpisał Apel o powstrzymanie 5G na Ziemi i w kosmosie. Czy to prawdziwa informacja?

Po wprowadzeniu smartfonów 5G dostawcy usług telekomunikacyjnych uruchomili sieć 5G na kilku rynkach. Na niektórych rynkach dostawcy usług zmierzają do objęcia zasięgiem sieci nowej generacji do 90% populacji w ciągu pierwszego roku.

Zobacz: Koreańskie 5G rozwija się bardzo dobrze. Do przyszłego miesiąca ma mieć milion użytkowników

Kluczem do przyspieszenia wdrożenia 5G jest między innymi silne zaangażowanie dostawców chipsetów i urządzeń. W 2019 roku na rynek mają trafić smartfony dla wszystkich głównych pasm częstotliwości. Z czasem urządzenia 5G będą coraz bardziej dostępne, będą się też pojawiać kolejne sieci 5G. Prognozuje się, że do końca tego roku na całym świecie będzie ponad 10 milionów subskrypcji 5G.

Zobacz: Huawei zbuduje sieć 5G w Rosji

Rozwój subskrypcji 5G ma być najszybszy w Ameryce Północnej. Przewiduje się, że w 2024 roku odsetek abonentów 5G wyniesie tam 63%. Na drugim miejscu plasuje się Azja Północno-Wschodnia (47%), a Europa Zachodnia jest trzecia (40%).

- 5G rozwija się w szybkim tempie. Odzwierciedla to entuzjazm dostawców usług i konsumentów dla tej technologii. Sieć 5G wywrze pozytywny wpływ na życie ludzi i firm, a jej korzyści wykraczają poza internet rzeczy (IoT) i przemysł 4.0. Wymierne korzyści płynące z sieci 5G można osiągnąć tylko dzięki utworzeniu solidnego ekosystemu, w którym wszyscy partnerzy zarówno technologiczni, regulacyjni, ds. bezpieczeństwa, jak i przemysłowi mają do odegrania swoja rolę.

- powiedział Fredrik Jejdling, Executive Vice President and Head of Networks w firmie Ericsson

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji walczy z mitami na temat sieci 5G

Łączny globalny ruch danych w telefonii komórkowej w I kwartale 2019 roku nadal rósł, zwiększając się o 82% rok do roku. Prognozuje się, że do końca 2024 roku osiągnie poziom 131 eksabajtów (EB) miesięcznie, a 35% tego ruchu będą obsługiwały sieci 5G. Na świecie istnieje 1 miliard komórkowych połączeń IoT. Do końca 2024 roku liczba ta ma wzrosnąć do 4,1 miliarda, z czego 45% stanowi Massive IoT. Do branż korzystających z Massive IoT należy branża narzędzi do inteligentnych pomiarów, opieka zdrowotna w postaci medycznych urządzeń do noszenia na ciele oraz transport z czujnikami do śledzenia.

Zobacz: W Chinach powstanie szpital okulistyczny z siecią 5G

Z pełną treścią raportu Ericsson Mobility Report możecie się zapoznać pod tym adresem (dokument w języku angielskim).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu