DAJ CYNK

W Chinach powstanie szpital okulistyczny z siecią 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5512

W mieście Xiamen w południowo-wschodnich Chinach ma powstać szpital okulistyczny, w którym komunikacja będzie się odbywała z wykorzystaniem technologii 5G. Zapewnić ma to lepszy komfort dla pacjentów i personelu, umożliwiając jednocześnie świadczenie nowej gamy usług medycznych.

Zgodnie z zapisami ramowej umowy, podpisanej 2 czerwca tego roku, nowy szpital zostanie utworzony dzięki współpracy kliniki Xiamen Eye Center, Uniwersytetu w Xiamen, lokalnego oddziału China Telecom oraz firmy Huawei. Transmisje operacji okulistycznych online, zdalne konsultacje i prowadzenie operacji okulistycznych na odległość to kluczowe obszary, w których planowane jest przyszłe zastosowania technologii 5G.

- Sieć 5G może nie tylko poprawić jakość połączeń i szybkość transmisji danych, ale także zapewnia więcej możliwości dla usług medycznych.

- powiedział Zhang Guangbin, wiceprezes kliniki Eye Center

Zobacz: Vodafone uruchamia 5G we Włoszech. Na początek Mediolan, Turyn, Bolonia, Rzym i Neapol
Zobacz: Huawei zbuduje sieć 5G w Rosji

Miasta w całych Chinach sukcesywnie adaptują sieć 5G, wdrażając nowe usługi zaspokajające popyt publiczny w sektorach takich jak transport, rozrywka i opieka zdrowotna. Pokazuje to, że w Państwie Środka potrafią w praktyczny sposób wykorzystać nowe technologie. Niedawno informowaliśmy o otwarciu w Szanghaju pierwszego centrum handlowego z 5G.

Zobacz: L+ Mall - w Chinach otwarto pierwsze na świecie centrum handlowe 5G
Zobacz: Huawei może jeszcze w tym roku zaprezentować swój system Oak OS do telefonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shanghai Daily

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu