DAJ CYNK

Huawei zbuduje sieć 5G w Rosji

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5588

Huawei i rosyjski operator MTS podpisały umowę dotyczącą budowę sieci 5G w Rosji. Prace ruszą szybko, bo jeszcze w tym roku.

Zawarcie umowy było prawdziwym spotkaniem na szczycie. Udział w nim wzięli prezydenci Chin i Rosji - Xi Jinping oraz Wladimir Putin. Pilotażowe uruchomienie sieci 5G w Rosji zostało zaplanowane na lata 2019-2020.

Zobacz: Huawei szykuje Mate X do sprzedaży w Chinach. Autorski moduł 5G pręży muskuły w teście prędkości

Współpraca będzie zakładała rozwój obecnej sieci LTE i maksymalne wykorzystanie jej możliwości (strefy z gigabitowym LTE) oraz budowę i rozwój sieci 5G w oparciu o istniejącą infrastrukturę MTS, a także rozwój szeroko pojętego Internetu Rzeczy. Huawei ma służyć również jako organ doradczy, który będzie wspierać rosyjskiego operatora w różnych scenariuszach m.in. budowy i rozwoju inteligentnych miast, produkcji, rolnictwa, czy autonomicznego transportu.

Zobacz: Powstała Biała Księga Ministerstwa Cyfryzacji - Pole Elektromagnetyczna a człowiek

Co ciekawe mówimy tutaj o dokładniej tej samej Rosji, która od początku roku za pomocą swojej propagandowej telewizji przekonuje Amerykanów o tym, że sieć 5G jest bardzo niebezpiecznym narzędziem i wielkim eksperymentem na ludzkości. Jak widać, poglądy w tej sprawie bardzo szybko się zmieniły.

Zobacz: Rosja ostrzega przed eksperymentem na ludzkości, czyli siecią 5G. Czy nie brzmi to znajomo?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Guardian; MTS; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu