DAJ CYNK

Powstała Biała Księga Ministerstwa Cyfryzacji - Pole Elektromagnetyczne a człowiek

orson_dzi

Wydarzenia

Ministerstwo Cyfryzacji zaczyna edukować Polaków przed wprowadzeniem sieci 5G w Polsce. Przygotowana Biała Księga to kompendium wiedzy na temat promieniowania elektromagnetycznego oraz wpływu sieci komórkowych na organizm człowieka.

Wiedza na temat sieci komórkowych oraz promieniowania elektromagnetycznego stoi w Polsce na bardzo niskim poziomie. Niemal wszyscy korzystamy z telefonu komórkowego, ale zasady jego działania zna niewielu. O ile jeszcze samo przesyłanie głosu pomiędzy urządzeniami nie jest niczym dziwnym i nowym, tak już możliwość przeglądania Internetu czy oglądania filmów w taki sam sposób i takiej samej jakości jak na ekranie komputera czy telewizora to już zdecydowanie wyższa technologia, którą ciężko zrozumieć.

Zobacz: UKE: stanowiska Orange, Play, Plusa i T-Mobile w sprawie dystrybucji częstotliwości sieci 5G

Brak wiedzy jest sprytnie wykorzystywany przez internetowych szamanów, sygnalistów kontroli umysłu i piewców teorii spiskowych, które żerując na strachu przed nieznanym widzą okazję do łatwego zarobku. Wystarczy zacząć sprzedawać ludziom magiczne kamienie chroniące przed promieniowaniem, talizmany, mierniki mierzące poziom promieniowania każdego urządzenia elektrycznego w pobliżu (tłumacząc, że promieniuje tylko stacja bazowa sieci komórkowej) lub zwyczajnie zbierać datki na dalsze prowadzenie swojej działalności.

Zobacz: Protest przeciwko sieci 5G w Polsce był smutny. Teorie o szkodliwym PEM wybrzmiały w sejmie

Biała Księga Ministerstwa Cyfryzacji to kompendium wiedzy na temat zagadnień związanych z promieniowaniem elektromagnetycznym, sieciami komórkowymi i nadchodzącą siecią 5G.

Choć ilustracje zamieszczone w Księdze wiele osób może skojarzyć z podręczników do fizyki, tak sam ich opis powinien być przystępny dla każdego, kto chciałby się zwyczajnie dowiedzieć - jak działa nie tylko telefonia komórkowa, ale również radio i telewizja. 

Zobacz: Marek Zmyślony: wciąż za mało wiemy na temat wpływu 5G na zdrowie ludzi

Oddajemy w Państwa ręce publikację, która w przystępny sposób omawia najważniejsze zagadnienia związane z polem elektromagnetycznym o częstotliwościach radiowych. To dzięki niemu możemy cieszyć się audycjami radiowymi i telewizją czy używać telefonów komórkowych. Jest więc podstawą bezproblemowego i szybkiego przepływu informacji, co stanowi dziś fundament naszej cywilizacji. Publikacja jest podzielona na cztery sekcje. Trzy pierwsze odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące fal elektromagnetycznych. Czym są? Jaki mają wpływ na organizm człowieka? Jak je mierzyć i jakie regulacje ich dotyczą? W czwartej części krótko wyjaśniamy, jaki jest związek pola elektromagnetycznego z telekomunikacją, i tłumaczymy, czym jest kolejna generacja sieci komórkowych, czyli 5G. Jesteśmy pewni, że publikacja ta pomoże wszystkim zainteresowanym zrozumieć, czym jest pole elektromagnetyczne i jak możemy je spożytkować dla dobra Polski. Zapraszamy do czytania

- czytamy na stronach internetowych Ministerstwa Cyfryzacji. 

Zobacz: Pole elektromagnetyczne a człowiek - Biała Księga Ministerstwa Cyfryzacji

Zobacz: Działania lobby anty 5G przestają być śmieszne. Nieuchronnie zbliżamy się do gróźb karalnych
Zobacz: Rosja ostrzega przed eksperymentem na ludzkości, czyli siecią 5G. Czy nie brzmi to znajomo?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu