DAJ CYNK

Koreańskie 5G rozwija się bardzo dobrze. Do przyszłego miesiąca ma mieć milion użytkowników

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5955

5 kwietnia tego roku w Korei Południowej ruszyły usługi 5G. W tym ponad 50-milonowym kraju nowa technologia przyjęła się bardzo dobrze i w ciągu 50 dni osiągnęła pół milionów użytkowników.

Agresywny marketing usług 5G przez trzech największych operatorów telekomunikacyjnych w Korei Południowej się opłacił. Uruchomione 5 kwietnia 2019 roku sieci 5G w ciągu pierwszych 50 dni uzyskały 500 tys. użytkowników. Wzrost liczby konsumentów przenoszących się do usług nowej technologii przyspiesza i według analityków pod koniec przyszłego miesiąca będzie ich już milion. Średnia dzienna liczba nowych abonentów usług 5G wynosi 15-20 tysięcy.

Zobacz: Sieć 5G w Korei ma już ponad 260 tys. klientów
Zobacz: 5 GB transferu wystarczy by zasmakować 5G. Tak wynika z koreańskich taryf
Zobacz: Polski akcent w koreańskim 5G. Comarch pomaga LG U+

Migracja do 5G może zostać dodatkowo wzmocniona przez planowane na czerwiec wypuszczenie smartfonu Samsung Galaxy Fold (data nie została jeszcze podana) oraz większą dostępność tańszych urządzeń z obsługą sieci 5G. Już teraz jednak 5G w Korei Południowej rozwija się szybciej niż 4G LTE. Usługi w starszej technologii zostały uruchomione tam w lipcu 2011 roku i pierwszy milion użytkowników osiągnęły po pięciu miesiącach.

Zobacz: Fiński Uniwersytet Oulu zaczyna prace nad siecią 6G. Tak wygląda przyszłość
Zobacz: Huawei przygotowuje się do wdrażania 5G. Tymczasem LG już pracuje nad 6G
Zobacz: MediaTek ogłosił nowy układ SoC z wbudowanym modemem 5G

Obecnie na koreańskim rynku są dostępne dwa telefony obsługujące sieci nowej generacji: Samsung Galaxy S10 5G i LG V50 ThinQ 5G. Tamtejsze telekomy walcząc o klientów spowodowały obniżenie cen obu urządzeń z poziomu ponad miliona wonów (ponad 3300 zł) do około 400 tys. wonów (1290 zł).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: pulsenews.co.kr

Przewiń w dół do następnego wpisu