DAJ CYNK

Asus nie może używać w Indiach nazwy Zenfone

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5276

Asus musi przełożyć datę premiery telefonu Zenfone 6 w Indiach. To efekt decyzji tamtejszego sądu, który zabronił tajwańskiej firmie używania tej nazwy dla swoich produktów.

Sąd Najwyższy w Delhi orzekł, że Asus naruszył zarejestrowany w Indiach znak towarowy ze słowem Zen, należący do firmy Telecare Network, która złożyła skargę. To lokalne przedsiębiorstwo używające od 2008 roku nazw Zen i ZenMobile dla swoich produktów. W pozwie przeciwko Asusowi firma ta stwierdziła, że marka Zenfone może spowodować zamieszanie w świadomości opinii publicznej.

Zobacz: Asus Zenfone 6 złamał system pod względem selfies. DXOMark to docenił

Telecare twierdzi również, że Asus użył nazwy Zen do wykorzystania dobrej wiary ludzi w nią podczas rozpoczynania swojej "przygody" na indyjskim rynku. Tajwański producent tymczasem podaje, że słowo zen jest powszechne i ma korzenie w buddyzmie. Sąd jednak orzekł na korzyść Telecare.

Zobacz: Asus Zenfone 6 - nowy flagowiec zaprezentowany. Znamy też polskie ceny!

Kolejna rozprawa w tej sprawie ma się odbyć 10 lipca 2019 roku. Asus albo musi ją wygrać, albo zmienić nazwę swojego najnowszego flagowca na potrzeby tamtejszego rynku. Powoduje to również przesunięcie premiery rynkowej telefonu, która w Indiach miała się odbyć 19 czerwca tego roku. Na to ostatnie wskazuje usunięcie daty ze strony Asusa i zastąpienie jej słowem "wkrótce".

Zobacz: Asus Zenfone 6 w katalogu TELEPOLIS.PL

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: androidcentral

Przewiń w dół do następnego wpisu