DAJ CYNK

260 milionów sprzedanych smartfonów Huawei w 2019? Na to wskazują prognozy

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6322

Wiele wskazuje na to, że mimo konfliktu ze Stanami Zjednoczonymi, Huawei zakończy bieżący rok z sukcesem, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy smartfonów osiągnie pułap 260 mln.

Niedawno pisaliśmy, że prezes Huawei, Liang Hua, podał informacje o zwiększeniu przez chińskiego producenta przychodów w pierwszym półroczu bieżącego roku, a 30 maja Huawei przekroczył pułap 100 milionów smartfonów sprzedanych w 2019 roku. Wtedy sytuacja wydawała się klarowna, bo dane dotyczyły przede wszystkim czasu, zanim Huawei’a objęły amerykańskie restrykcje. Jednocześnie pojawiało się pytanie: jak chiński producent poradzi sobie w drugiej połowie roku, już po wybuchu wojny handlowej?

Zobacz: Huawei odnotował zwiększenie przychodów w pierwszym półroczu 2019
Zobacz: Huawei sprzedał w 85 dni 10 mln telefonów z serii P30

Wygląda na to, że poradzi sobie dość dobrze. Najnowsze analizy, oceniające dynamikę sprzedaży Huawei w ostatnich tygodniach, wskazują na nieustannie bardzo duży popyt na urządzenia tej marki. Jak ocenia analityk Guo Minghao, do końca roku Huawei może osiągnąć pułap 260 mln sprzedanych smartfonów, czyli większy niż pierwotnie zakładał sam producent (250 mln).

Zobacz: Huawei szykuje się na spadek sprzedaży telefonów. Zagraniczne dostawy mniejsze o nawet 60%
Zobacz: Huawei domaga się od amerykańskiej sieci Verizon miliarda dolarów za naruszenie ponad 230 patentów

Czy to oznacza, że świat nie przejął się niepokojami prezydenta Donalda Trumpa? Rozwiązanie zagadki jest inne. Ogromny wzrost sprzedaży Huawei odnotował na własnym, chińskim rynku i to ten trend przyczynił się do stałych, wysokich przychodów. Guo Minghao wspomina też, że na kilku obcych rynkach świetnie sprzedały się budżetowe modele z najniższej lub średniej półki. Na niektóre rynki Huawei wrócił po dłuższej nieobecności, co jest m.in. efektem agresywnej polityki sprzedaży. Nazwy państw jednak nie padają.

Prognoza Minghao opiera się na jednym założeniu: że do końca lipca Huawei w pełni wyjaśni wszystkie kwestie sporne ze Stanami Zjednoczonymi, a w rezultacie odzyska u Google’a możliwość certyfikacji urządzeń oraz aktualizacji systemu. Jeżeli tak się nie stanie w ogóle lub zbyt późno, sprzedaż smartfonów Huawei osiągnie do końca pułap 230 milionów egzemplarzy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TechRadar

Źródło tekstu: mydrivers.com, Gizchina

Tagi: huawei
Przewiń w dół do następnego wpisu