DAJ CYNK

Huawei domaga się od amerykańskiej sieci Verizon miliarda dolarów za naruszenie ponad 230 patentów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9582

Huawei poinformował amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego Verizon, że ten powinien uiścić opłaty licencyjne za korzystanie z ponad 230 patentów chińskiego producenta w łącznej wysokości przekraczającej miliard dolarów. 

Reuters poinformował, że Huawei prowadzi spór z firmą Verizon Communications o bezumowne wykorzystanie ponad 230 patentów. Chiński producent domaga się od amerykańskiego operatora ponad miliarda dolarów tytułem opłat licencyjnych. Sprawa dotyczy również około dwudziestu dostawców Verizona, z których część to podobno duże amerykańskie firmy technologiczne. Nie ujawniono jakie.

Zobacz: Szef Huawei: Jesteśmy przygotowani na konflikt z USA. To cena wyścigu o pozycję globalnego lidera

Patenty, o których mowa, obejmują między innymi infrastrukturę przewodową, sprzęt sieciowy i rozwiązania IoT (Internet of Things, Internet rzeczy). Przedstawiciele obu firm spotkali się w tej sprawie w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu, jednak zarówno Huawei, jak i Verizon odmówiły agencji Reuters komentarza w tej sprawie. Rzecznik Verizon Communications Richard Young wspomniał tylko:

- Te problemy są większe niż tylko Verizon. Biorąc pod uwagę szerszy kontekst geopolityczny, jakakolwiek kwestia dotycząca firmy Huawei ma wpływ na całą naszą branżę, a także wzbudza problemy krajowe i międzynarodowe.

Zobacz: 5G bez firmy Huawei może się nie udać

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu