DAJ CYNK

Masz iPhone'a? Unikaj tych sieci Wi-Fi - mogą popsuć Twój telefon!

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Bezpieczeństwo

iPhone - groźna luka może uszkodzić urządzenie

Jak donoszą badacze bezpieczeństwa, niektóre sieci Wi-Fi mogą trwale dezaktywować funkcje łączności bezprzewodowej w iPhone'ach. Wystarczy, że w ich nazwie znajdzie się popularny symbol.

Carl Schou, badacz cyberbezpieczeństwa, odkrył nietypową i potencjalnie niebezpieczną lukę, która zagraża użytkownikom iPhone'ów. Nie, tym razem wyjątkowo nie chodzi o ryzyko wycieku danych, a o coś potencjalnie bardziej niebezpiecznego - ryzyko pozbawienia urządzenia jednej z jego kluczowych funkcji.


O co chodzi? Otóż okazuje się, że w chwili wykrycia przez iPhoe'a (dowolny model) sieci zawierającej określony ciąg znaków, urządzenie traci dostęp do funkcji Wi-Fi. Problemu nie rozwiązuje proste przywrócenie ustawień sieciowych - konieczne może się okazać przywrócenie ustawień fabrycznych smartfona.

Wspomniany ciąg znaków to "%s". Najprawdopodobniej jest on błędnie identyfikowany przez iOS jako fragment kodu, który przy próbie wykonania prowadzi do przepełnienia bufora. To z kolei prowadzi do zatrzymania przez system danego procesu i w efekcie odcięcia użytkownika od funkcji Wi-Fi.

Zobacz: Apple zakończyło produkcję iPhone'a 12 Mini - powodem kiepska sprzedaż
Zobacz: Oddała iPhone'a do serwisu, a jej nagie zdjęcia trafiły na Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash

Źródło tekstu: Twitter (@vm_call), The Verge, 9to5Mac

Przewiń w dół do następnego wpisu