DAJ CYNK

Mapy Google po staremu. Wciąż traktują Polskę jak trzeci świat

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Mapy Google będą odpicowane. Polska wciąż jednak w drugiej kategorii

Mapy Google przejdą dużą zmianę. Amerykański gigant chce zmienić interfejs aplikacji tak, aby ta była bardziej przystępna dla zwykłych użytkowników. Niestety sporo nowości, tradycyjnie już, Polskę ominie.

Bardziej zaawansowani użytkownicy Mapy Google prawdopodobnie zdają sobie sprawę, jak ogromne możliwości oferuje aplikacja. Z kolei niedzielni lub mniej zaznajomieni z technologiami użytkownicy mogą nawet nie wiedzieć, że appka pozwala wybrać środek transportu. Właśnie dlatego idą duże zmiany.

Mapy Google z dużą zmianą

W najnowsze wersji beta Map Google pojawiła się ciekawa opcja dla osób, które korzystają z różnych środków transportu. Aplikacja oznaczona jako v11.28 pozwala wybrać kilka ulubionych sposobów przemieszczania się po mieście czy okolicy. Na tej podstawie Mapy mogą zaplanować całą trasę, gdzie poruszamy się różnymi pojazdami, czy też na pieszo, jednocześnie omijając te, których nie mamy w ulubionych.

Podobna opcja jest już dostępna, ale nie tylko jest ona schowana głęboko w ustawieniach, ale dodatkowo działa tylko w momencie używania głosowego Asystenta Google. Dlatego nowość może być niezwykle przydatna.

Szkoda, że Mapy Google nadal nie oferują w Polsce takich możliwości, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych. Tam nowość pozwala całkowicie zaplanować trasę po mieście przy użyciu kilku różnych rodzajów transportu, w tym nawet usług wynajmujących rowery lub hulajnogi. Nad Wisłą możemy o tym co najwyżej pomarzyć. Nawet planowanie trasy komunikacją miejską nie działa we wszystkich miastach.

Nowość nie jest dostępna dla wszystkich. Być może to tylko kolejne testy Google i ostatecznie funkcja może nie trafić do finalnej wersji aplikacji.

Zobacz: Google coraz bliżej logowania bez hasła
Zobacz: WhatsApp goni konkurencję. Nowa funkcja już dla wszystkich

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: AngieYeoh / Shutterstock.com

Źródło tekstu: 9to5Google

Przewiń w dół do następnego wpisu