DAJ CYNK

Mapy Google wkurzyły tysiące ludzi. Wystarczył mały błąd

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Aplikacje

Mapy Google wkurzyły tysiące ludzi. Wystarczył mały błąd

Mały chochlik w Mapach Google sprawił, że ludzie, jak twierdzą, są zawiedzeni wycieczką do Londynu. 

Abbey Road z 1969 roku to ostatni nagrany album słynnej grupy The Beatles, ale osoby spoza rockowego świata kojarzą go przede wszystkim z ikoniczną okładką, przedstawiającą artystów na przejściu dla pieszych.

Nic więc dziwnego, że możliwość strzelenia sobie podobnej fotki jest powszechnie uważana za jedną z atrakcji turystycznych, jakie oferuje Londyn. Ostatnio jednak za sprawą Map Google szereg turystów spotkała niemiła niespodzianka.

W najpopularniejszej aplikacji mapowej pojawił się błąd, w którego wyniku, wpisując frazę Abbey Road, turyści masowo kierowani byli na przejście inne niż docelowe, około 800 metrów dalej - donosi dziennik Independent. Z jakiegoś powodu algorytm uznał, że przejście właściwe widniało będzie wyłącznie pod czysto umowną nazwą The Beatles crosswalk.

Mapy Google wkurzyły tysiące ludzi. Wystarczył mały błąd

Jak nietrudno się domyślić, setki turystów nieznających topografii miasta, a przyzwyczajonych do korzystania z Map Google, wylądowało w złym miejscu. Teraz otwarcie krytykują spółkę z Mountain View, zarzucając jej poważnie niedopatrzenie i domagając się przeprosin.

To żenujące, że zrobiliśmy zdjęcie w przypadkowym miejscu. Nie ukrywam, trochę zastanawiał mnie brak wzmożonego ruchu w pobliżu, ale winę ponosi Google

- mówi Leilani May, turystka z Kalifornii.

Podobnych opinii jest rzecz jasna więcej. Pewna para z Meksyku, określająca siebie jako wielcy fani Beatlesów, zarzuca Google narażenie na stratę cennego czasu podczas wycieczki. Choć pojawiają się też wypowiedzi bardziej optymistyczne, jak ta 22-letniej Seun Kim z Korei Płd., wedle której mały błąd nie ma znaczenia, bo zdjęcia i tak stanowią doskonałą pamiątkę.

Google na razie nie skomentował zamieszania. Nie zmienił też zachowania wyszukiwarki. Zamierzając wykonać sobie fotkę a la Lennon z ekipą, pamiętajcie więc, by szukać przejścia Beatlesów, a nie Abbey Road.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Angie Yeoh / Shutterstock

Źródło tekstu: Independent, oprac. własne