DAJ CYNK

Platforma Allegro Biznes już działa. Kupujący będą mieli 60 dni na zapłatę

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Nowa platforma Allegro Biznes już działa. Przyciąga klientów elastycznymi metodami płatności

Zgodnie z zapowiedziami Allegro uruchomiło nową platformę zakupową dla firm. W Allegro Biznes dostępnych jest blisko 120 mln ofert z cennikami netto, oferowanych przez około 100 tys. sprzedawców. Platforma kusi klientów m.in. elastycznymi metodami płatności – kupujący mają nawet 60 dni na zapłatę, a sprzedający od razu otrzymują pieniądze.

Zobacz: Już w lutym zadebiutuje Allegro Biznes, nowa platforma handlowa dla firm

Allegro Biznes zbudowane zostało na bazie podstawowej, konsumenckiej wersji Allegro. Nowa platforma B2B zachowuje wszystkie jej dotychczasowe funkcje, ale dodaje narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.

Niemal co druga polska firma dokonała przynajmniej jednego zakupu na Allegro w ciągu ostatniego roku. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze i tańsze. Allegro jest silnie kojarzone z indywidualnymi zakupami konsumenckimi. Jednak od wielu lat wśród naszych klientów mamy firmy, które kupują nie tylko produkty codziennego użytku – herbatę czy sprzęt IT - ale także profesjonalne i bardzo drogie narzędzia czy też elementy wyposażenia. Wiele z nich zgłaszało, że potrzebuje rozwiązań szytych na miarę, takich jak ceny hurtowe, rabaty przy dużych zamówieniach czy cenniki netto. Postanowiliśmy odpowiedzieć na te potrzeby

 – powiedziała Dagmara Brzezińska, Commercial Category Management Director w Allegro.


Jedną z kluczowych korzyści Allegro Biznes jest możliwość odroczenia płatności – kupujący będą mieli do 60 dni na spłatę bez konieczności składania wniosków i podpisywania umów kredytowych, wystarczy, że pozytywnie przejdą proces weryfikacji. Dodatkowo przez 2 miesiące od uruchomienia, Allegro Biznes oferuje dodatkową promocję – pierwsze 21 dni odroczonej płatności nie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Odroczenie płatności umożliwia sprzedawcom utrzymanie płynności finansowej (otrzymują pieniądze od razu), bez dodatkowych kosztów ubezpieczenia i bez ryzyka konieczności zwrotu pieniędzy, gdy kupujący ostatecznie nie zapłaci. Jak przekonuje Allegro, koszty takiej oferty są tu kilkakrotnie niższe niż na rynku: na Allegro 0,5%, a na rynku – 3%. 

Zobacz: Google, Facebook, Allegro i portale zapłacą podatek na walkę z pandemią

Z kolei kupujący będą mogli obniżyć koszty dzięki ponad 11 milionom ofert ze zniżkami (do 55%) na cennikach hurtowych oraz ponad 22 milionom ofert z rabatami (do 30%) przy dużych zamówieniach. Nawigacja dla osób robiących zakupy dla firmy będzie również łatwiejsza – kupujący zobaczą oferty tylko od firm wystawiających faktury (ponad 170 mln ofert) oraz cenniki netto.

Allegro Biznes będzie rozbudowywane o kolejne funkcje, które mają jeszcze bardziej zwiększyć wygodę korzystania z serwisu i zwiększyć zaangażowanie firm, zwłaszcza małych i średnich. W planach jest biznesowe Allegro Smart! dla dostaw ciężkich i wielkogabarytowych, program zwrotów dopasowany do potrzeb zakupów firmowych, nowe metody płatności, takie jak leasing.

Zobacz: Allegro ci zapakuje i wyśle. Ksero Amazona zatrudni 1200 osób
Zobacz: Amazon podpisał umowę z InPost. Zakupy dostarczy do Paczkomatów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Allegro

Przewiń w dół do następnego wpisu