DAJ CYNK

Windows 11 już w październiku 2021? Intel puścił farbę

Anna Rymsza (Xyrcon)

Windows

Windows 11 zostanie wydany w październiku

Windows 11 ma zostać udostępniony już w październiku 2021 roku. Wiemy o tym dzięki… Intelowi.

Wcześniej sądziliśmy, że Windows 11 zostanie udostępniony użytkownikom pod koniec 2021, a może dopiero 2022 roku – tak przynajmniej sugerował wpis na Twitterze Microsoftu. Na pewno aktualizacja zajmie kilka miesięcy i urządzenia już obecne w naszych domach dostaną nowy system trochę później, niż te całkiem nowe.

 

 

W dokumentacji udostępnionej przez Intela znajduje się jednak informacja, że Windows 11 może być dostępny już od października 2021 roku. Wzmianka o tym widnieje się w opisie aktualizacji sterowników GPU (Intel Graphics - Windows DCH Drivers 30.0.100.9684). Oprogramowanie Intela miałoby być kompatybilne  z systemem o wiele mówiącej nazwie: Microsoft Windows 11 – October 2021 Update.

Lista kompatybilnych systemów, w tym Windows 11

Być może Microsoft planuje tak właśnie nazwać nową wersję systemu operacyjnego i tak mówi o niej podczas pracy z partnerami. Jest tylko jeden problem – Microsoft nie zawsze dotrzymuje terminów, które sam sobie wyznaczył. W pamięci użytkowników wciąż żywa jest aktualizacja z kwietnia 2018 roku. Windows 10 April 2018 Udate dotarła do użytkowników dopiero w drugiej połowie maja. Opóźnienie spowodowane było poważnym błędem, który rzucał w twarz użytkownika niebieskim ekranem śmierci.

Zobacz: Windows 11. Boisz się, że Ci nie ruszy? To patrz tutaj
Zobacz: Windows 11 zaskakuje wydajnością. Jest szybszy niż Windows 10

Jeśli uda się udostępnić aktualizację na czas, i tak w październiku dostanie ją niewielka grupa użytkowników. Microsoft nauczony doświadczeniem będzie serwował nam nowy system „na raty”. Przy takiej skali wykorzystania oprogramowania i tak różnorodnym sprzęcie to jedyne rozsądne podejście.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Intel

Przewiń w dół do następnego wpisu